Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / ABC gazety parafialnej

ABC gazety parafialnej dla redaktorów i dziennikarzy

07.05.2008 r.
Już po raz trzeci Dom Wydawniczy Rafael i Targi Kielce zapraszają na warsztaty dziennikarskie "ABC gazety parafialnej dla redaktorów i dziennikarzy", które odbędą się podczas targów SacroExpo 17 czerwca 2008 r.w Kielcach.


Prowadzący:

  • ks.Leszek Gęsiak SJ - redaktor naczelny "Posłańca" wraz z zespołem redakcyjnym poprowadzi zajęcia na temat zasad pracy redakcyjnej oraz metodologii przygotowania materiałów do druku ( w tym ćwiczenia dla uczestników dotyczące wstępnego makietowania, układu stron, obróbki zdjęć itp.)

  • Krzysztof Piądłowski - specjalista ds. marketingu Fundacji "Opoka" - odpowie m.in. na pytania: Jak wykorzystać do prowadzenia strony parafii system do zarządzania treścią - CMS? Jak sprawić, aby internauci znajdowali to czego szukają? Jak mobilny dostęp do Internetu iPlus może wspomagać pracę parafii?

  • Ks. dr Wojciech Węckowski - z-ca redaktora naczelnego "Pielgrzyma", pełnomocnik wyd. ds/ PASTORES, mediolog - będzie opowiadał, jak założyć i prowadzić gazetę parafialną.

  • Waldemar Mulhstein, redaktor naczelny Nowoczesnej Plebanii - opowie o warsztacie dziennikarza m.in. jak przeprowadzić wywiad.

  • Bożena Hanusiak - Dom Wydawniczy Rafael - przedstawi ideę akcji "Dzielmy się słowem", w ramach której Dom Wydawniczy Rafael udostępnia bezpłatny serwis dla prasy parafialnej.

Uczestnicy warsztatów będą pracować w trzech grupach. Zajęcia potrwają w godzinach od 11.00 do 18.00.
Dla wszystkich zgłoszonych uczestników przewidziany jest bezpłatny obiad i poczęstunek w czasie przerwy.
Warsztaty "ABC gazety parafialnej" zakończą się rozdaniem dyplomów uczestnikom.

Formularz zgłoszeniowy prosimy przesyłać e-mailem na adres: marcjan.j@targikielce.pl lub faksem na numer: (041) 345 62 61 (z dopiskiem Joanna Marcjan) do dnia 13 czerwca 2008 r. Po przesłaniu zgłoszenia otrzymają Państwo potwierdzenie udziału w warsztatach.

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronach www.rafael.pl