Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Przekaż swój 1% podatku

Przekaż swój 1% podatku - teraz to jeszcze prostsze!

W tym roku zmieniły się zasady przekazywania 1% swojego podatku na rzecz instytucji pożytku publicznego - zachęcam do skorzystania z tej formy pomocy różnym organizacjom - teraz to jeszcze łatwiejsze. Wystarczy wpisać na deklarację pit dane organizacji. I to wszystko.

Ja zachęcam do wsparcia Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół "Ognisko", które jest organizacją pozarządową powstałą w roku 1992 z inicjatywy rodziców osób niepełnosprawnych i ich przyjaciół wywodzących się z ruchu "Wiara i Światło".

Oto co piszą o sobie:

Ufamy, że Jezus w swym sercu ma szczególne miejsce dla najsłabszych. Czerpiąc inspiracje z Ewangelii staramy się propagować chrześcijańską postawę wobec osoby niepełnosprawnej i jej rodziny oraz respektować ich równe z innymi prawa.

W swych działaniach odkrywamy i ukazujemy społeczeństwu wartości i dary osób niepełnosprawnych oraz dążymy do zapewnienia im należnego miejsca w rodzinie, społeczeństwie i Kościele.

Przesłanie to staramy się realizować stwarzając ramy udzielania pomoc osobom niepełnosprawnym w aspekcie duchowym, emocjonalnym i intelektualnym oraz w sferze pomocy konkretnej.

ChSON "Ognisko" w listopadzie 2005 roku otrzymało status Organizacji Pożytku Publicznego.

Na deklarację PIT należy wpisać:

 
Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych 
Ich Rodzin i Przyjaciół "Ognisko"
oraz numer KRS 0000122277

e-mail: ognisko@idn.org.pl

Więcej informacji na temat stowarzyszenia można znaleźć na stronie: www.ognisko.idn.org.pl