Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Prośba o wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy

Prośba o wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy

Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy mieszczący się przy Centrum Onkologii-Instytut w ramach pierwotnej prewencji nowotworów złośliwych prowadzi skryning raka szyjki macicy na terenie województwa mazowieckiego. Istotną częścią profilaktyki nowotworowej są działania w zakresie edukacji zdrowotnej, promocji zdrowia i polityki zdrowia publicznego w tym zakresie. Edukacja zdrowotna w zakresie chorób nowotworowych to świadome stwarzanie sposobności do poszerzania wiedzy o etiologii, epidemiologii, prewencji i leczeniu nowotworów, polegające na upowszechnianiu informacji na ten temat. Edukacja nowotworowa polega, zatem nie tylko na przekazywaniu informacji o nowotworach, ale także na budowaniu motywacji i rozwijaniu umiejętności potrzebnych do podjęcia działań profilaktycznych i zmiany niekorzystnych dla zdrowia zachowań zdrowotnych. Brak lub ograniczenie edukacji zdrowotnej w profilaktyce nowotworowej może być bezpośrednią przyczyną wzrostu ryzyka zachorowań na nowotwory złośliwe.
W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o wsparcie naszych działań polegających na umieszczeniu na Państwa portalu informacji na temat naszego programu Wybierz Życie z odnośnikiem do naszej strony internetowej.


rak_szyjki.doc 32,50 kB