Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Miłosierny Samarytanin 2008

Miłosierny Samarytanin 2008 roku

30.01.2009
Od sześciu lat Wolontariat św. Eliasza działający przy klasztorze OO. Karmelitów "na Piasku" w Krakowie, zwraca się z prośbą do społeczeństwa o pomoc w znalezieniu ludzi, którzy zasługują na tytuł "Miłosiernego Samarytanina".

Celem akcji jest propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, który zagadnieniu "Miłosiernego Samarytanina" poświęcił wiele uwagi (zob. Salvifici Doloris / O Zbawczym Cierpieniu rozdz. VII), jak również ukazanie ludzi szlachetnych, dla których pomoc drugiemu człowiekowi jest czymś naturalnym, wypływającym z potrzeby serca.. Pokazać i podziękować ludziom budującym na co dzień "kulturę miłości", o której tak często nauczał nasz Papież. Akcję honorowym patronatem objął J. Em. Ks. Kard. Stanisław Dziwisz.
Przez pięć lat zwracaliśmy się do mieszkańców Krakowa i Małopolski, jednak w ubiegłym roku zaczęły napływać zgłoszenia z innych regionów Polski. Dlatego z Waszą pomocą chcemy zaprosić do udziału w głosowaniu jak najszersze kręgi naszego społeczeństwa.

Głosowanie dotyczy dwóch kategorii:
I - pracownik służby zdrowia, który pomoc chorym i cierpiącym uważa za powołanie, daje z siebie więcej dobroci, entuzjazmu, zainteresowania chorym niż tego wymaga czyste wykonywanie zawodu;
II - osoby, które nie związane z żadną organizacją charytatywną, w życiu codziennym potrafią dostrzec potrzebującego i bezinteresownie niosą im pomoc.

Głosowanie trwa do 15 lutego 2009 r. a wręczenie prestiżowej statuetki i nadanie tytułu Miłosierny Samarytanin roku 2008 odbędzie się 5 marca br. w siedzibie Wolontariatu .

Głosy można oddać listownie na adres wolontariatu: Wolontariat św. Eliasza, ul. Karmelicka 19, 31-131 Kraków, telefonicznie w godzinach 10 -12 i 14-16 na nr 012 / 632 67 52, 012/632 11 73
Email: biuro@eliasz.org, s.wysocki@karmelici.pl (opiekun wolontariatu)
Głosując należy podać imię i nazwisko oraz kontakt telefoniczny osoby, którą uważamy za zasługującą na wyróżnienie. W zgłoszeniu pamiętamy o kilku słowach motywacji.

Za pomoc i współpracę serdecznie dziękujemy.
Z wyrazami szacunku.

o. Stanisław Wysocki
Opiekun wolontariatu

Kraków, 8.01.2009