Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Konferencja i warsztaty dla wydawców i dziennikarzy lokalnych mediów

Konferencja i warsztaty dla wydawców i dziennikarzy lokalnych mediów

Zarząd Stowarzyszenia Prasy Lokalnej oraz Zachodniopomorski Oddział Regionalny SPL zaprasza na konferencję i warsztaty dziennikarzy oraz wydawców prasy lokalnej, które odbędą się w dniach 16 - 18 maja 2008 r. w Świnoujściu, w województwie zachodniopomorskim.

PROGRAM

Ogólnopolskiej konferencji i warsztatów dla wydawców i dziennikarzy lokalnych mediów

Termin:
16 - 18 maja 2008 r.

Miejsce:
Świnoujście - OW Meduza, ul. Orkana 4

Organizatorzy:
Zarząd Stowarzyszenia Prasy Lokalnej
Zachodniopomorski Oddział Regionalny SPL
Prezydent Świnoujścia

16 MAJA (piątek)

do godz. 13.00 - przyjazd uczestników do OW "Meduza"
13.00 do 14.00 - akredytacja uczestników
14.00 do 14.45 - obiad i sprawy organizacyjne
15.00 do 16.00 - konferencja prasowa Prezydenta Świnoujścia
16.00 do 16.30 - przerwa
16.30 do 19.30 - KONFERENCJA: Niezależność mediów publicznych w Polsce - realna możliwość czy niedościgły postulat ? - moderator prof. dr. hab. Ryszard Kowalczyk, kierownik Zakładu Myśli Politycznej Instytutu Politologii i Europeistyki Uniwersytetu Szczecińskiego, wykładowca UAM w Poznaniu.
20.00 - przejście do fortu - kolacja prezydencka

17 MAJA (sobota)
8.00 do 8.30 - śniadanie

9.00 do 10.00 - Dostęp do informacji publicznej (samorządowej) w praktyce prasy lokalnej - prof. dr hab. Ryszard Kowalczyk
10.00 do 10.10 - przerwa
10.10 do 11.10 -
A. Warsztat graficzno-layoutowy dla prasy drukowanej - redaktor Tomasz Szukała i grafik prasowy Tadeusz Donarski, Polska The Times, Polskapresse Poznań
B. Warsztat dla operatorów telewizji kablowych. Praca z kamerą - jakich błędów unikać. Analiza materiałów filmowych - Tomasz Kosior, operator TVP3 Szczecin.
11.10 do 11.30 - przerwa kawowa
11.30 do 12.30 - Warsztat (c.d., w tym konsultacje indywidualne)
12.30 do 12.40 - przerwa
12.40 do13.40 - Językowa corrida, czyli walka z bykami w prasie lokalnej - prof. dr hab. Ewa Kołodziejek, kierownik Zakładu Etnolingwistyki Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego
14.00 do 15.00 - przerwa obiadowa
15.00 do 17.00 - Wybrane problemy prawa prasowego i autorskiego - prof. dr hab. inż. Ewa Ferenc-Szydełko, kierownik Zakładu Prawa Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego
17.10 do 17.20 - przerwa
17.20 do 18.20 - Drogi i bezdroża prasowej informacji - mgr Krzysztof Szymoniak, wykładowca Zakładu Infolingwistyki Instytutu Językoznawstwa UAM w Poznaniu
18.30 - kolacja
19.30 - spotkanie z VIP-m

18 MAJA (niedziela)
8.00 - 8.30 - śniadanie
9.00 - 10.30 - Dziennikarstwo śledcze w praktyce - dr Ryszard Milewski, biegły sądowy, wykładowca Wyższej Szkoły Zarządzania Personelem w Warszawie.
11.00 - 14.00 - Program turystyczny - rejs morski (wg odrębnego programu)
14.30 - obiad
do godz. 15.30 - wykwaterowanie

Prosimy nie zapomnieć zabrać ze sobą egzemplarzy swojego czasopisma oraz materiałów filmowych, które będą przydatne na zajęciach warsztatowych.

Zapraszamy na stronę: www.spl.top.pl, gdzie opublikowane są informacje o warsztatach oraz będą zamieszczane komunikaty warsztatowe.

Kartę Zgłoszenia należy wypełnić i przesłać na adres Zachodniopomorski Oddział Regionalny Stowarzyszenia Prasy Lokalnej (TYGODNIK 7 DNI ZIEMI STARGARDZKIEJ), ul. Pocztowa 1, 73-110 Stargard Szczeciński

Wpłaty na konto i Karty Zgłoszeń przyjmowane będą do dnia 30 kwietnia br.

Przyjazd uczestników do Świnoujścia i zakwaterowanie w Ośrodku Wypoczynkowym Meduza przy ul. Orkana 4 nastąpić musi w piątek (16 maja r.) do godziny 13.00. (http://www.ow-meduza.pogodzinach.net/)
Z potwierdzeniem akredytacji zostanie przesłany szczegółowy program konferencji i warsztatów oraz niezbędne informacje o sposobie dojazdu.
Opłata akredytacyjna wynosi odpowiednio dla:
a)osób będących członkami SPL i posiadających uregulowane składki członkowskie za rok 2007 i 2008 (indywidualnie lub przez członka obserwatora) - 250 zł (słownie: dwieście pięćdziesiąt zł.)
b)dla pozostałych osób w tym nie będących członkami SPL - 290 zł. (słownie: dwieście dziewięćdziesiąt zł.).
W ramach akredytacji uczestnicy mają zapewnione zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z 16/17 i 17/18 maja br., trzy posiłki dzienne, od obiadu w dniu 16 maja br. do obiadu w dniu 18 maja br., udział w konferencji, zajęciach warsztatowych, atrakcjach turystycznych oraz wszelkie materiały konferencyjne i promocyjne.