Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.relacje i wywiady

Sukces "W Duchu i Prawdzie"

Parafialna gazeta „W Duchu i Prawdzie” zajęła pierwsze miejsce w I Diecezjalnym Konkursie [diecezji płockiej red.] na najciekawszą Gazetkę Parafialną i Parafialną Stronę Internetową. Gazeta wychodzi od 17 lat.

Jedna z tysiąca

(...) O tej coraz popularniejszej prasie mówiono na spotkaniu przedstawicieli redakcji, 22 kwietnia w Krakowie, zorganizowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Prasy Parafialnej pod hasłem "Dzielmy się słowem i doświadczeniem". Każdy z uczestników przywiózł swoją gazetkę, dzięki czemu można je było poznać, porównać, ocenić to, co się robi na własnym podwórku, wymienić doświadczenia. (...)

Może jedyna w diecezji...

Gazetka parafialna W Blasku Przemienienia jest może jedyną w diecezji, która - w nakładzie 1000 egzemplarzy i w objętości 6 stron - ukazuje się w cyklu tygodniowym (z wyłączeniem okresu wakacyjnego).
Alina Ziętek-Salwik, NIEDZIELA - Edycja rzeszowska 21/2004

"Nasza Parafia" Michalitów

- Staramy się informować na bieżąco o wszystkim, co dzieje się w parafii - mówią redaktorzy pisemka "Nasza Parafia", które od 1998 r. ukazuje się przy parafii Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie. I chociaż gazetka liczy zaledwie 4 strony, to jednak redakcji udaje się na takich szczupłych łamach zmieścić całkiem dużo ciekawych, różnorodnych tematycznie tekstów.
Piotr Chmieliński, NIEDZIELA - Edycja warszawska 19/2004

"Nasz Krąg" z Bielan

Miesięcznik "Nasz Krąg" od prawie 15 lat ukazuje się w stołecznej parafii św. Zygmunta. W swoim najlepszym okresie wychodził na terenie Żoliborza i Bielan. Po 2-letniej przerwie w ukazywaniu się, znowu zaczyna wchodzić w okres renesansu.
Irena Świerdzewska, NIEDZIELA - Edycja warszawska 17/2004

"Veni Creator" od św. Patryka

Gazetka ukazuje się od 10 lat w parafii św. Patryka na warszawskim Gocławiu. Posiada dwa wydania - drukowane oraz w wersji elektronicznej na stronach internetowych parafii.
Irena Świerdzewska, NIEDZIELA, Edycja warszawska 14/2004

"Stegna" ze Stegien

24 strony, ciekawe i różnorodne teksty, ważne informacje, interesujące zdjęcia, konkursy dla czytelników, a wszystko to na kredowym papierze, w bardzo poręcznym formacie. Gazetka "Stegna", wydawana przy parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia na Stegnach, w której duszpasterzują Księża Marianie, ma dopiero 2,5 roku, a już zdobyła sobie liczne grono sympatyków i to nie tylko wśród miejscowych parafian.
Piotr Chmieliński, NIEDZIELA - Edycja warszawska 13/2004

"Pod Krzyżem" z Marymontu

253 numery w 12 lat, setki tekstów o ważnych tematach dotyczących naszej wiary - to bilans dwutygodnika "Pod Krzyżem", który wydaje parafia Świętych Rafała i Alberta na Marymoncie. Pismo wyróżnia się przede wszystkim wysoką jakością edytorską.
Piotr Chmieliński, NIEDZIELA - Edycja warszawska 09/2004

Falenica - dwie gazetki w jednej parafii

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Falenicy wychodzą dwie gazetki. Jedna redagowana przez świeckich: Fale Serca. Druga przez kapłanów: Wiadomości Parafialne.
Irena Świerdzewska, NIEDZIELA, Edycja warszawska 07/2004

10-lecie parafialnej gazetki "Pod Borem"

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze od 10 lat ukazuje się parafialna gazetka Co słychać Pod Borem?. Pierwszy numer ukazał się w październiku 1993 r. na 15-lecie pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II...
Ks. Władysław Stępniak, NIEDZIELA - Edycja legnicka 47/2003

Gazetka dla każdej parafii

Z ks. Wacławem Dokurno rozmawia ks. Wojciech Miszewski
Edycja toruńska "Niedzieli" 16/2003

Parafialni szaleńcy Boży - O konkursie gazetek parafialnych

Decydując się przed kilkoma miesiącami na udział w jury ogólnopolskiego konkursu gazetek parafialnych, nie zdawałem sobie sprawy, jak wiele pracy ściągam na siebie. Wszyscy organizatorzy - czyli Stowarzyszenie Ewangelizacji przez Media "List", redakcja "Więzi" i Katolicka Agencja Informacyjna - nie spodziewali się aż tak dużego odzewu na swoje zaproszenie. autor: Zbigniew Nosowski, "Więź" 2 (496)/2000

Jubileuszowy Kongres Mediów Archidiecezji Lubelskiej

W sobotę 26 listopada 2005 r. pod hasłem "Człowiek drogą mediów", odbył się archidiecezjalny kongres mediów. Kongres zorganizowała "Niedziela Lubelska", "Gość Niedzielny", TVP3 Lublin, Muzeum Lubelskie, wydawnictwo "Gaudium", rzecznik prasowy Metropolity Lubelskiego. Przy współpracy z radiem eR, Radiem ZET, Radiem Lublin, "Gazetą Wyborczą" i Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. H. Łopacińskiego.

"Pan Łączy Nas"

W lutym 2003 roku ukazał się 50 numer pisma "Pan łączy nas", z tej okazji opublikowano wywiad Ewy Kaczmarczyk z jego twórcą i redaktorem naczelnym Ks. Jerzym Ptachem, ukazujący historię pisma.

Dzień skupienia dla dziennikarzy

Osoby pracujące w środkach masowego przekazu na terenie diecezji bydgoskiej wzięły udział w Adwentowym Dniu Skupienia dziennikarzy, który odbył się 26 listopada. Pracownicy telewizji, prasy, radia i osoby z katolickich gazet parafialnych spotkali się w leśniczówce na terenie parafii w Białych Błotach. Dzień Skupienia połączono z warsztatami, które miały na celu podniesienie jakości wykonywanej na co dzień pracy.