Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / czytelnia / relacje / Sukces "W Duchu i Prawdzie"

Sukces "W Duchu i Prawdzie"

Parafialna gazeta „W Duchu i Prawdzie” zajęła pierwsze miejsce w I Diecezjalnym Konkursie [diecezji płockiej red.] na najciekawszą Gazetkę Parafialną i Parafialną Stronę Internetową. Gazeta wychodzi od 17 lat.

Na konkurs wpłynęło sześć zgłoszeń gazetek i dziesięć stron internetowych. Gostyniński miesięcznik wygrał w swojej kategorii, drugie miejsce przypadło gazetce „Antoni” z Zegrza. Trzeciego miejsca komisja konkursowa nie przyznała.
Wśród stron internetowych najwyżej oceniono witrynę www.bazylika.pultusk.pl z Pułtuska, przed www.naszafara.pl z Płocka i www.parafiamodlin.org z Modlina. Przyznano dwa wyróżnienia. Otrzymały je: strona www.skostkaostrowite.cba.pl z Ostrowitem i www.parafiadulsk.pl z Dulska.
- Dopiero rozpoczynamy tę inicjatywę, ale mamy nadzieję, że będzie ona zyskiwać coraz większe zainteresowanie – mówił podczas rozstrzygnięcia konkursu biskup Piotr Libera, który patronował konkursowi. – Wszyscy mamy świadomość, że rośnie znaczenie mediów w ogóle, a gazetka czy strona parafialna są dobrą formą ewangelizacji - uważa biskup.

- Jest nam miło, że otrzymaliśmy tak zaszczytne pierwsze miejsce. Nasz wysiłek został doceniony i nagrodzony. Jest niewątpliwie rezultatem siedemnastu lat pracy redakcyjnego zespołu. Dziękuję tym wszystkim, którzy szereg lat bezinteresownie poświęcali swój czas przy powstawaniu gazety – powiedziała portalowi gostynin24.pl, Janina Przygocka, redaktor naczelna "W Duchu i Prawdzie".
W komisji konkursowej zasiedli – Elżbieta Grzybowska, rzecznik prasowy diecezji płockiej, ks. Roman Bagiński, dyrektor wydziału duszpasterskiego płockiej Kurii, ks. Tomasz Opaliński, dyrektor programowy Katolickiego Radia Płock i ks. Włodzimierz Piętka, redaktor naczylny płockiej edycji "Gościa Niedzielnego".

- Organizując ten konkurs postawiliśmy sobie dwa cele: chcieliśmy zauważyć i docenić tych, którzy tworzą gazetki i strony internetowe wykonując pracę duszpasterską i ewangelizacyjną oraz zachęcić innych, aby podjęli się takiego dzieła. Dzieła, które trafią nie tylko do parafian na miejscu, ale także tych, którzy są z daleka od swojej parafii i ojczyzny – podsumował ks. Roman Bagiński, dyrektor wydziału duszpasterskiego.

Gratulujemy redakcji sukcesu i życzymy wielu ciekawych artykułów i jeszcze więcej czytelników.

informacja z portalu gostynin24.pl