strona główna / czytelnia / historie własne gazetek

historie własne gazetek

W tym dziale zamieszczam artykuły z historiami różnych gazetek

Biały Kamyk (Jawornik)

2 lutego 2011 r.

Pierwsza próba...

Nie pięć, ale 12 i pół roku już minęło od wydania pierwszego numeru B.K. w maju 1997r. Miał on wtedy 8 stron formatu A5 objętości i wydrukowano pewnie ze 100 egzemplarzy. W redakcji, a właściwie grupie założycielskiej znaleźli się ks. Jan Polak, oraz pp. Jan Świerczek, Wacław Szczotkowski, Waleria Antkiewicz (rysunki) oraz Marek Tomal (skład). Niestety, pomysł nie znalazł poparcia i kolejny numer ukazał się dopiero po... ponad siedmiu latach.

Gazeta parafialna "Antoni"

19 października 2009 r.
Historia
Pierwszy numer "Antoni" ukazał się w Niedzielę Palmową 1998 roku, drugi na Wielkanoc 1998. Miały 2 strony. Do Bożego Narodzenia 1998 r. ukazało się 7 - jeden więcej niż w następnych latach. Numer Maryjny na maj miał już 4 strony. Następny - 6, potem 8 i tak rosło, aż do obecnych 16 stron.

Historia Gazetki Parafialnej Genezaret

Od listopada 1992 r. ukazuje się w naszej parafii gazetka parafialna "Genezaret". Inicjatorem jej powstania był ówczesny wikariusz Ks. Jarosław Foltyniewicz. Początkowo gazetka ukazywała się okazjonalnie, przeważnie z okazji świąt. Od lutego 1995 roku jest miesięcznikiem. Rozchodzi się miesięcznie w nakładzie 1200 egz., a wydania świąteczne 1500 egz. Od 1995 roku numer grudniowy zawiera jako dodatek kalendarz ścienny. W tym roku od stycznia gazetka ukazuje się w zmienionej zewnętrznej szacie graficznej.

Pismo parafialne

Publikacja książki poświęconej nowej parafii w Zawadzkiem zachęca, by wspomnieć parafialną Gazetkę, zwłaszcza że przy tej parafii jest redakcja. Wydawanie "Rodziny Pana Jezusa" (taki ma tytuł gazetka) zapoczątkowali ks. Ryszard Kinder, ks. Ryszard Michalik i ks. Bernard Kotula. Oni widząc pisma wydawane w innych parafiach (takie już gdzieniegdzie się pojawiały), postanowili podchwycić ten pomysł. Widzieli, że forma pisma parafialnego w tamtych parafiach się sprawdza. Kiedy więc pomysł "dojrzał" i rozpoczął się Adwent roku 1992, postanowiono zrobić pierwszą gazetkę.