Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / czytelnia / historie własne gazetek / Historia gazetki parafialnej GENEZARET

Historia Gazetki Parafialnej Genezaret

Od listopada 1992 r. ukazuje się w naszej parafii gazetka parafialna "Genezaret". Inicjatorem jej powstania był ówczesny wikariusz Ks. Jarosław Foltyniewicz. Początkowo gazetka ukazywała się okazjonalnie, przeważnie z okazji świąt. Od lutego 1995 roku jest miesięcznikiem. Rozchodzi się miesięcznie w nakładzie 1200 egz., a wydania świąteczne 1500 egz. Od 1995 roku numer grudniowy zawiera jako dodatek kalendarz ścienny. W tym roku od stycznia gazetka ukazuje się w zmienionej zewnętrznej szacie graficznej.

Gazetka jest sprzedawana za dobrowolną ofiarą przed kościołem w ostatnią niedzielę starego miesiąca i w pierwszą niedzielę miesiąca nowego. Głównym celem jaki stawia sobie gazetka jest ukazanie obrazu i życia parafii oraz uświadomienie, że każdy jest odpowiedzialny za rozwój i umacnianie Kościoła lokalnego jakim jest parafia. Ponieważ dotychczas jesteśmy jedyną gazetką w Rawiczu i okolicy niekiedy treść artykułów dotyczy również wydarzeń w parafiach sąsiednich. Pismo przeznaczone jest dla wszystkich parafian, niezależnie od wieku. Od grudnia 1995 r. każdy numer zawiera stały dodatek, przeznaczony dla najmłodszych - "Genezaret dla najmłodszych", jest to kolorowanka dotycząca zazwyczaj aktualnego okresu liturgicznego. Latem 1997 roku włączyliśmy się aktywnie w akcję pomocy dla powodzian. Przez półtora roku zakupiliśmy za zebrane fundusze lodówkę, pralkę automatyczną, odkurzacz, przybory szkolne i słodycze dla dzieci powodzian. Każde wydanie gazetki w ilości 30 egz. jest rozsyłane do kapłanów i świeckich związanych z naszą parafią. "Genezaret" wysyłane jest również za granicę, do Kanady, Niemiec, a nawet na Madagaskar, gdzie misjonarzem jest nasz parafianin Ojciec Grzegorz Janiak. Stałym współpracownikiem i przyjacielem gazetki jest p. Wolfgang Eckert - były Rawiczanin, obecnie mieszkający w Gelsenkirchen w Niemczech. "Genezaret" ukazuje się w Rawiczu dzięki życzliwości wielu dobrych ludzi, którzy swoją pracą i życzliwością wspierają tę inicjatywę zrodzoną w listopadzie 1992 roku.

Od września 1993 roku odpowiedzialnym za redagowanie gazetki jest ks. Wojciech Prostak. Przy powstawaniu każdego wydania "Genezaret" współpracują: Cecylia Bohdziewicz, Janusz Hamielec, Tomasz Kośmider, Łukasz Kędzierski, Dorota Łukowiak, Wolfgang Eckert, Kazimierz Suchowiak, Jan Bonikowski, Bogdan Pietras, Łukasz Szałata, Izabela Sarnowska, Danuta Łącz, Jerzy Łącz, Pawł Łącz,Bogdan Pietras, Antoni Suchanecki, Danuta Majer, Lech Cerekwicki, Jerzy Nowiński, Kazimierz Suchowiak i Janusz Osicki. Adres Redakcji: "Genezaret" 63-900 Rawicz ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 10 tel.: (065) 546 39 88 lub 0603 691 879.

Skład komputerowy wykonuje P. Dorota Łukowiak "GRAF-SIR" przy Spółdzielni Inwalidów "Rozwój" 63-900 Rawicz ul. Podmiejska nr 8 tel.: (065) 546 24 93 w. 120

Druk wykonuje drukarnia Pana Zygmunta Musielaka Zakład Poligraficzny "MULTIGRAF" 63-900 Rawicz ul. Staszica nr 4 tel.: (065) 546 23 57. Dzięki staraniu i życzliwości naszego byłego parafianina - Michałowi Basińskiemu, który obecnie pracuje w firmie VIDEA s. c. od nr 77 "GENEZARET" ukazuje się w wersji internetowej.

źródło: http://www.videa.com.pl/christerex/gazetkahist.html