Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / czytelnia / prasoznawstwo

prasoznawstwo

Może jedyna w diecezji...

Gazetka parafialna W Blasku Przemienienia jest może jedyną w diecezji, która - w nakładzie 1000 egzemplarzy i w objętości 6 stron - ukazuje się w cyklu tygodniowym (z wyłączeniem okresu wakacyjnego).
Alina Ziętek-Salwik, NIEDZIELA - Edycja rzeszowska 21/2004

"Nasza Parafia" Michalitów

- Staramy się informować na bieżąco o wszystkim, co dzieje się w parafii - mówią redaktorzy pisemka "Nasza Parafia", które od 1998 r. ukazuje się przy parafii Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie. I chociaż gazetka liczy zaledwie 4 strony, to jednak redakcji udaje się na takich szczupłych łamach zmieścić całkiem dużo ciekawych, różnorodnych tematycznie tekstów.
Piotr Chmieliński, NIEDZIELA - Edycja warszawska 19/2004

"Nasz Krąg" z Bielan

Miesięcznik "Nasz Krąg" od prawie 15 lat ukazuje się w stołecznej parafii św. Zygmunta. W swoim najlepszym okresie wychodził na terenie Żoliborza i Bielan. Po 2-letniej przerwie w ukazywaniu się, znowu zaczyna wchodzić w okres renesansu.
Irena Świerdzewska, NIEDZIELA - Edycja warszawska 17/2004

"Veni Creator" od św. Patryka

Gazetka ukazuje się od 10 lat w parafii św. Patryka na warszawskim Gocławiu. Posiada dwa wydania - drukowane oraz w wersji elektronicznej na stronach internetowych parafii.
Irena Świerdzewska, NIEDZIELA, Edycja warszawska 14/2004

"Stegna" ze Stegien

24 strony, ciekawe i różnorodne teksty, ważne informacje, interesujące zdjęcia, konkursy dla czytelników, a wszystko to na kredowym papierze, w bardzo poręcznym formacie. Gazetka "Stegna", wydawana przy parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia na Stegnach, w której duszpasterzują Księża Marianie, ma dopiero 2,5 roku, a już zdobyła sobie liczne grono sympatyków i to nie tylko wśród miejscowych parafian.
Piotr Chmieliński, NIEDZIELA - Edycja warszawska 13/2004

"Pod Krzyżem" z Marymontu

253 numery w 12 lat, setki tekstów o ważnych tematach dotyczących naszej wiary - to bilans dwutygodnika "Pod Krzyżem", który wydaje parafia Świętych Rafała i Alberta na Marymoncie. Pismo wyróżnia się przede wszystkim wysoką jakością edytorską.
Piotr Chmieliński, NIEDZIELA - Edycja warszawska 09/2004

Falenica - dwie gazetki w jednej parafii

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Falenicy wychodzą dwie gazetki. Jedna redagowana przez świeckich: Fale Serca. Druga przez kapłanów: Wiadomości Parafialne.
Irena Świerdzewska, NIEDZIELA, Edycja warszawska 07/2004

10-lecie parafialnej gazetki "Pod Borem"

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze od 10 lat ukazuje się parafialna gazetka Co słychać Pod Borem?. Pierwszy numer ukazał się w październiku 1993 r. na 15-lecie pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II...
Ks. Władysław Stępniak, NIEDZIELA - Edycja legnicka 47/2003

Parafialni szaleńcy Boży - O konkursie gazetek parafialnych

Decydując się przed kilkoma miesiącami na udział w jury ogólnopolskiego konkursu gazetek parafialnych, nie zdawałem sobie sprawy, jak wiele pracy ściągam na siebie. Wszyscy organizatorzy - czyli Stowarzyszenie Ewangelizacji przez Media "List", redakcja "Więzi" i Katolicka Agencja Informacyjna - nie spodziewali się aż tak dużego odzewu na swoje zaproszenie. autor: Zbigniew Nosowski, "Więź" 2 (496)/2000

Stowarzyszenie Dziennikarzy Katolickich i Prasy Katolickiej

Stowarzyszenie Dziennikarzy Katolickich i Prasy Katolickiej zostało powołane podczas kolejnego spotkania ludzi mediów z całej diecezji [bydgoskiej]*, które odbyło się 9 października [2005 r.]* w kurii diecezjalnej.

Pismo "Ex cathedra" parafii Katedralnej we Wocawku

Ex cathedra - pismo Bazyliki Katedralnej we Włocławku

Artykuł opisujący pismo wydawane przez parafię przy Bazylice Katedralnej we Włocławku.

Stanisław Stanowski

Prasa parafialna we Włocławku w latach 1991-2001

Referat z konferencji "Media w okresie transformacji, na przykładzie Włocławka", która odbyła się w maju 2001 r. w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku, tekst ukazał się również w zbiorze referatów pod tym samym tytułem, jako publikacja WSHE.