Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.



strona główna / czytelnia / prasoznawstwo / Może jedyna w diecezji...

Może jedyna w diecezji...

Gazetka parafialna W Blasku Przemienienia jest może jedyną w diecezji, która - w nakładzie 1000 egzemplarzy i w objętości 6 stron - ukazuje się w cyklu tygodniowym (z wyłączeniem okresu wakacyjnego).
Alina Ziętek-Salwik, NIEDZIELA - Edycja rzeszowska 21/2004

Czytelnicy z prawie wszystkich rodzin w parafii przy sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie już zżyli się ze swoją gazetą. Zawsze była ona źródłem wiedzy religijnej, miejscem dokumentacji wydarzeń z życia sanktuarium i parafii, a także Cmolasu i sąsiednich miejscowości. Jej kolorowe, 16-20-stronicowe wydania chętnie nabywają pielgrzymi. Wiele egzemplarzy trafia do rodaków zagranicę, nawet za ocean.

W pierwszą niedzielę maja zespół redakcyjny wraz z ks. prał. Kazimierzem Szkaradkiem, asystentem kościelnym pisma, proboszczem parafii i kustoszem sanktuarium, oraz czytelnikami świętował jubileusz 10-lecia ukazywania się W Blasku Przemienienia. Uczczono go Mszą św., okolicznościowym spotkaniem zespołu redakcyjnego i nabożeństwem majowym.

Członkowie zespołu redakcyjnego wierzą, że w tym 10-letnim już trwaniu widać działanie Jezusa Przemienionego, który daje siły i natchnienie do pracy redakcyjnej. Lektura gazety ma być pierwszym krokiem dla parafian, by sięgnąć po inne czasopisma katolickie.

Udzielając jubileuszowego błogosławieństwa bp Kazimierz Górny napisał m.in.: "Radością i nadzieją napawa fakt, że są w parafiach ludzie, którzy chętnie służą bliźnim na różnoraki sposób. Jednym z wyrazów takiej służby parafian w Cmolasie jest praca redakcyjna zespołu gazety parafialnej. Serdecznie życzę nadal wielkiego zapału i wytrwałości w podejmowanej służbie. Niech Przemieniony Zbawiciel z sanktuarium w Cmolasie obdarza Was światłem i mocą, niech otwiera ludzkie serca na Prawdę, Dobro i Piękno".

Alina Ziętek-Salwik, NIEDZIELA - Edycja rzeszowska 21/2004