Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / ostatnio dodane

ostatnio dodane

SPOTKAJMY SIĘ W TORUNIU!!!

Z przyjemnością informujemy, że czwarta edycja Targów KOŚCIOŁY Wyposażenie - Usługi - Sztuka - Dewocjonalia, odbędzie się w dniach 11-13 października 2007 w Toruniu razem z XII Targami Konserwatorskimi KONSERWACJE 2007.

Konkurs Chrześcijańskich Witryn Internetowych

W imieniu Międzynarodowych Targów Gdańskich oraz Kurii Metropolitalnej w Gdańsku mamy zaszczyt zaprosić szanownych internautów do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Chrześcijańskich Witryn Internetowych o nagrodę św. Izydora, który organizowany jest w ramach targów KOŚCIOŁY 2007.

100 numer "PAN ŁĄCZY NAS"

Kolejny tytuł pisma parafialnego obchodził swój mały jubileusz - gazetka "Pan Łączy Nas" wydawana jest w prafii pw. Św. Małgorzaty w Śmiłowie. Poniżej wywiad z jej założycielem i redaktorem księdzem Jerzym Ptachem.

TVP3 Białystok prezentuje prasę katolicką

Co tydzień widzowie mogą zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami z życia kościoła lokalnego. Ważnym elementem programu są komentarze do czytań niedzielnych, które przygotowują zarówno księża jak i świeccy. Każdej niedzieli prezentujemy ciekawe tytuły prasy katolickiej. Często zapraszamy gości, którzy informują widzów o ważnych wydarzeniach związanych z życiem kościoła, niejednokrotnie je komentując.

Oprogramowanie Microsoft dla instytucji kościelnych ze zniżką do 95%

W wyniku umowy podpisanej pomiędzy Sekretariatem Konferencji Episkopatu Polski (SKEP) a firmą APN Promise Sp. z o.o., Kościół otrzymał możliwość zakupu oprogramowania Microsoft w programie Select/Open ze zniżką nawet do 95%.

Finanse w gazetce cd.

W związku z poruszonym tematem finansowania gazetki parafialnej otrzymałam od jednego z użytkowników obszerną opinię na ten temat - tym razem zupełnie fachową. Pan Piotr Moll zaznacza, że jest doradcą podatkowym, ale przedstawia swoją opinię na temat, którym na co dzień się nie zajmuje.

Ewangeliczno - fantastyczna szopka w Kielcach

Dnia 23 grudnia 2006 roku w kościele Braci Mniejszych Kapucynów w Kielcach uroczyście otwarto I poświęcono nowopowstałą ewangeliczno-fantastyczną szopkę bożonarodzeniową inspirowaną trylogią "Władca Pierścieni" - J.R.R. Tolkiena. Pomysłodawcą i wykonawcą niniejszego dzieła jest nasz współbrat Jerzy Stopa OFMCap., kapelan szpitala Onkologicznego w Kielcach.

Finanse w gazetce parafialnej

Otrzymałam pytania dotyczące rozliczania spraw finansowych w piśmie parafialnym. Sama nie miałam wcześniej takich problemów, bo w Redakcjach, w których pracowałam zajmowałam się składem graficznym pism i pisaniem a nie sprawami finansowo-formalnymi.
"Od pół roku jestem odpowiedzialna za miesięcznik wydawany przez moją parafię, jednak nie do końca jestem pewna, czy załatwiliśmy wszystkie formalności z tym związane. Zwłaszcza te związane z finansami. Pierwszy numer wydrukowałam za własne pieniądze, następne za pieniądze ze sprzedaży (cena: dobrowolna ofiara). (...) Ks. proboszcz dał mi wolną rękę w sprawach finansowych pisma, ale nie wiem jak to rozegrać, żeby było dobrze i żeby nie było żadnych problemów, np. w Urzędzie Skarbowym.

sekty i fakty

zmiany w kwartalniku "Sekty i Fakty"

Redakcja kwartalnika informacyjno- profilaktycznego "Sekty i Fakty" (istniejący na rynku wydawniczym już od 8 lat) począwszy od numeru 30. posiada nowego wydawcę: jest nim firma wydawnicza Maternus Media.

To już rok ...

Nie do uwierzenia ale juz minął rok odkąd w naszej parafii wydawany jest Tygodnik "U Św. Antoniego". Gdy rok temu udałem się z propozycją założenia tygodnika parafialnego do naszego ks. Proboszcza był z lekka zaskoczony no ale... wyraził zgodę wybierając na patrona wydawnictwa Św. Antoniego.

stajenka Chorzów

Hajduckie Betlejem

Od kilku lat w naszej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie Batorym przy ul. Długiej 32 jest budowana jedna z największych (nie tylko na Śląsku) stajenek nazywana "Hajduckim Betlejem" (Dzielnica "Batory" nosiła kiedyś nazwę "Wielkie Hajduki" stąd ta nazwa). Jest niepowtarzalna, naprawdę warto ją zobaczyć.

24.10. (PAP): Co parafia, to gazetka

24.10.Warszawa (PAP) - Jesteśmy świadkami rozkwitu rynku prasy parafialnej. W naszym kraju wydawanych jest już 2 tys. tytułów i ciągle powstają nowe - informuje dziennik "Metro".

Materiały z Biura Prasowego Komisji Episkopatu Polski

Dzięki porozumieniu zawartym z Biurem Prasowym Komisji Episkopatu Polski w dziale Materiały, do którego dostęp mają zarejestrowani użytkownicy, będą publikowane materiały przygotowywane przez BP KEP.

Prasą parafialną warto się zająć

Prasa parafialna skierowana jest przede wszystkim do wspólnoty, którą powinny łączyć jedna wiara i wspólnota celów -
powiedział ks. kan. Tomasz Król z Warszawy, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Prasy Parafialnej podczas II Olsztyńskiego Dnia Mediów.

Osiemdziesiąty raz

80. raz spotykamy się z Wami Kochani nasi Czytelnicy na łamach Głosu Ostrej Bramy.
To już tyle razy w minionych 9 latach, miałem zaszczyt rozmawiać z Wami kierując barką Głosu.

Ponad 1000 tytułów w Katalogu

Katalog prasy parafialnej i katolickiej na serwisie prasaparafialna.pl w swych zasobach zawiera już ponad 1000 tytułów. Dokładnie wczoraj (29 maja) osiągnął liczbę 1003 tytułów.

ABC GAZETY PARAFIALNEJ - bezpłatne warsztaty

Dnia 20 czerwca 2006 r. (wtorek) w Centrum Konferencyjnym w Pawilonie B Targów Kielce odbędą się BEZPŁATNE WARSZTATY dla dziennikarzy i redaktorów prasy parafialnej przygotowywane wspólnie przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Prasy Parafialnej i Targi Kielce przy współpracy wortalu www.gloria24.pl i serwisu www.prasaparafialna.pl. Warsztaty będą częścią VII Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO - jednej z największych tego typu wystaw w Europie.

Jedna z tysiąca

(...) O tej coraz popularniejszej prasie mówiono na spotkaniu przedstawicieli redakcji, 22 kwietnia w Krakowie, zorganizowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Prasy Parafialnej pod hasłem "Dzielmy się słowem i doświadczeniem". Każdy z uczestników przywiózł swoją gazetkę, dzięki czemu można je było poznać, porównać, ocenić to, co się robi na własnym podwórku, wymienić doświadczenia. (...)

II Diecezjalne Spotkanie Redakcji Pism Parafialnych Diecezji Kieleckiej

Parafia św. Józefa Robotnika w Kielcach zaprasza na II Diecezjalne Spotkanie Redakcji Pism Parafialnych Diecezji Kieleckiej, które odbędzie się dnia
17 czerwca 2006 r. (sobota) od godz. 10.00 w domu parafialnym przy ul. Turystycznej 3 (sala 4, II piętro)

Szczesliwe macierzyństwo. Jak zostać szczęśliwą mamą. e-book

Zdrowie i uroda >> SZCZĘŚLIWE MACIERZYŃSTWO I JEGO SEKRETY

Jak zostać mamą i nie zwariować w ciągu pierwszych kilku miesięcy? Niezwykle sympatyczny i praktyczny poradnik dla młodych, szczęśliwych matek.
autorka: Katarzyna Krzan