Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / ostatnio dodane

ostatnio dodane

Witam po wakacjach!

15.10.2008 r.
Ponieważ w tym roku moje wakacje trwały 4 miesiące, aż tak długo nie było zmian na serwisie. Ale teraz wracam do systematycznego aktualizowania strony. Zapraszam więc wszystkich użytkowników do działu Materiały do zapoznania się z nowymi tekstami. Przy okazji trochę statystyki (stan na dzisiaj): w Katalogu jest już 1257 tytułów, w serwisie zarejestrowanych jest 678 użytkowników, tylko liczba odwiedzin spadła z 1600 w marcu do 800 we wrześniu, ale to zrozumiałe, skoro strona nie była aktualizowana - teraz oczekuję na wzrosty. Zapraszam też do korespondencji - czekam na ciekawe materiały.

Portal Nasza-barka.pl

09.05.2008 r.
Nasza-barka.pl powstała, aby umożliwić spotkanie wszystkim osobom dla których ważne są wartości chrześcijańskie. Jest to miejsce, które umożliwi spotkanie osobom ze wspólnot, pielgrzymek czy innych wyjazdów organizowanych w tym środowisku. Portal nasza-barka.pl jest adresowany do wszystkich, którzy żyją wartościami chrześcijańskimi lub ich poszukują, chcą dyskutować, rozwijać się i czynić świat lepszym, zgodnie z zasadami Ewangelii.

ABC gazety parafialnej dla redaktorów i dziennikarzy

07.05.2008 r.
Już po raz trzeci Dom Wydawniczy Rafael i Targi Kielce zapraszają na warsztaty dziennikarskie "ABC gazety parafialnej dla redaktorów i dziennikarzy", które odbędą się podczas targów SacroExpo 17 czerwca 2008 r.w Kielcach.

Wiosenna szkoła dziennikarstwa

Dziennikarze gazet parafialnych uczestniczyli od 23 do 25 kwietnia w trzydniowych warsztatach dziennikarskich. Wiosenna szkoła dziennikarska, pod hasłem "Adepci św. Pawła", była już czwartą edycją tej imprezy.

Konferencja i warsztaty dla wydawców i dziennikarzy lokalnych mediów

Zarząd Stowarzyszenia Prasy Lokalnej oraz Zachodniopomorski Oddział Regionalny SPL zaprasza na konferencję i warsztaty dziennikarzy oraz wydawców prasy lokalnej, które odbędą się w dniach 16 - 18 maja 2008 r. w Świnoujściu, w województwie zachodniopomorskim.

Przekaż swój 1% podatku - teraz to jeszcze prostsze!

W tym roku zmieniły się zasady przekazywania 1% swojego podatku na rzecz instytucji pożytku publicznego - zachęcam do skorzystania z tej formy pomocy różnym organizacjom - teraz to jeszcze łatwiejsze. Wystarczy wpisać na deklarację pit dane organizacji. I to wszystko.

Żyć po wypadku - odbiór odszkodownia

29.01.2008 r.
Na polskich drogach każdego dnia dochodzi do wielu kolizji, w skutek których poważne obrażenia lub śmierć ponoszą ludzie często niewinni, będący pasażerami, bądź idący na poranne zakupy do sklepu spożywczego. Takie zdarzenia dla jednego oznaczają zwykłą, codzienną pracę, wiele formalności związanych ze sporządzeniem protokołu, przesłuchaniem świadków, a dla innych jest to życiowa tragedia, która nieraz potrafi na zawsze odmienić ich życie - zamienić je w piekło. Kiedy już zdołają otrząsnąć się i oswoić z sytuacją okazuje się, że nie są w stanie pracować i tym samym tracą źródło utrzymania, a jeszcze gorzej gdy mają świadomość, że przez całe życie będą musieli opiekować się bliską sobie osobą, nie będącą w stanie samodzielnie funkcjonować. Przerażająca wizja, jednak nie odrealniona. Alkohol i brawura kierowców są najczęstszymi przyczynami tragedii i powodem, dla którego statystyki śmiertelności z polskich dróg przyprawiają o kołatanie serca.

"Bug rzeka życia" Edukacja dla młodzieży, młodzież dla ekorozwoju

29 stycznia 2008 r.
"Bug rzeka życia" Edukacja dla młodzieży, młodzież dla ekorozwoju to najnowszy projekt edukacyjny realizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przedmiotem projektu jest przeprowadzenie wieloetapowego cyklu szkoleń ekologicznych dla młodzieży w wieku 18-30 lat, w szczególności dla osób wiążących swój dalszy rozwój zawodowy z ochroną środowiska.

Projekt internetowy "Jan Paweł II - nasze wspomnienia"

21.01.2008 r.
Celem projektu "Jan Paweł II - nasze wspomnienia" jest stworzenie "portretu własnego" polskiego społeczeństwa, ukształtowanego przez życie i dzieło Jana Pawła II. Na stronie internetowej www.mojpapiez.pl gromadzone są fotografie i wspomnienia związane z polskim Papieżem. Ten wirtualny album tworzony jest na oczach wszystkich i każdy może stać się jego autorem.

Przeznaczeni.pl - propozycja współpracy dla pism parafialnych

04.12.2007 r.
Szanowni Państwo,
pragniemy zaproponować Państwu współpracę. Chętnie obejmiemy patronat medialny nad wydarzeniami organizowanymi u Państwa. Wiemy jak wspaniałe inicjatywy Państwo organizują, chcielibyśmy wspomóc ich promocję.

III Forum Prasy Parafialnej Archidiecezji Poznańskiej - Jak było?

24.11.2007 r.
III Forum OSPP rozpoczęliśmy mszą św. w katedrze poznańskiej. Przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. arcybiskup Stanisław Gądecki. Mówił o potrzebie rzetelnej informacji, o sile, jaką ma słowo pisane i o odpowiedzialności, jaka spoczywa na każdym z nas piszących.

Laudate.pl Dzieło Świętej Królowej Jadwigi

20.10.2007 r.
Z prawdziwą radością informujemy o powstaniu nowego ogólnopolskiego portalu katolickiego, którego współtwórcą jest redakcja naszego czasopisma "U Św. Antoniego" w Brzegach. Portal Laudate.pljest tworzony przez ludzi wierzących i z myślą o ludziach wierzących. Adresowany jest do szerokiego grona użytkowników internetu jako alternatywa dla komercyjnych portali internetowych.

100 numer "U Świętego Antoniego"

20.10.2007 r.
Redakcja Tygodnika "U Św. Antoniego" ma zaszczyt poinformować. że ukazał się setny numer Tygodnika. Uroczystość miała miejsce 14 października o godz 11.30 w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św. Antoniego w Brzegach.

Tygodnik "Dobra Nowina" zwycięzcą konkursu na najciekawszą gazetkę parafialną.

15.10.2007 r.
W ramach Targów Kościoły 2007 odbył się konkurs organizowany wspólnie przez Międzynarodowe Targi Gdańskie SA oraz firmę OKI Systems (Polska) Sp. z o.o. pt. Jak skutecznie komunikować się z wiernymi? konkurs na gazetkę parafialną.

I miejsce w Konkursie Chrześcijańskich Witryn Internetowych

15.10.2007 r.
Serwis PrasaParafialna.pl zajął I miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Chrześcijańskich Witryn Internetowych o nagrodę św. Izydora w kategorii prywatna/domowa witryna internetowa.

Targi Kościoły 2007 już za nami

15.10.2007 r.
W dniach 11-13 października 2007 w Centrum Targowym PARK w Toruniu odbyła się czwarta edycja Targów KOŚCIOŁY Wyposażenie - Usługi - Sztuka - Dewocjonalia.
Impreza po raz kolejny odbyła się wspólnie z organizowanymi przez Targi Toruńskie Targami Konserwatorskimi KONSERWACJE.

Być Chrześcijaninem - prawo autorskie

27.09.2007 r.
Chrześcijańskie Forum Użytkowników Linuksa www.fido.org.pl
Czy nie respektowanie praw autorskich poprzez kopiowanie książek, płyt, używanie programów bez licencji itp. stanowi pogwałcenie przykazania: nie kradnij? Jeśli tak, to co kradniemy właścicielowi prawa autorskiego?

Jak skutecznie komunikować się z wiernymi? - konkurs na najciekawszą gazetkę parafialną!

Międzynarodowe Targi Gdańskie SA oraz Partner Targów Firma OKI serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszą gazetkę parafialną!

Historia Gazetki Parafialnej Genezaret

Od listopada 1992 r. ukazuje się w naszej parafii gazetka parafialna "Genezaret". Inicjatorem jej powstania był ówczesny wikariusz Ks. Jarosław Foltyniewicz. Początkowo gazetka ukazywała się okazjonalnie, przeważnie z okazji świąt. Od lutego 1995 roku jest miesięcznikiem. Rozchodzi się miesięcznie w nakładzie 1200 egz., a wydania świąteczne 1500 egz. Od 1995 roku numer grudniowy zawiera jako dodatek kalendarz ścienny. W tym roku od stycznia gazetka ukazuje się w zmienionej zewnętrznej szacie graficznej.

Pismo parafialne

Publikacja książki poświęconej nowej parafii w Zawadzkiem zachęca, by wspomnieć parafialną Gazetkę, zwłaszcza że przy tej parafii jest redakcja. Wydawanie "Rodziny Pana Jezusa" (taki ma tytuł gazetka) zapoczątkowali ks. Ryszard Kinder, ks. Ryszard Michalik i ks. Bernard Kotula. Oni widząc pisma wydawane w innych parafiach (takie już gdzieniegdzie się pojawiały), postanowili podchwycić ten pomysł. Widzieli, że forma pisma parafialnego w tamtych parafiach się sprawdza. Kiedy więc pomysł "dojrzał" i rozpoczął się Adwent roku 1992, postanowiono zrobić pierwszą gazetkę.