Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / ostatnio dodane

ostatnio dodane

1% podatku dla Jasia

26 stycznia 2010 r.
Kochani użytkownicy i goście serwisu. W najbliższym czasie wielu będzie Was namawiać do przekazania 1% podatku na jakąś organizację pożytku publicznego. Chciałabym i ja prosić Was - jeśli taka będzie Wasza wola - o pomoc dla synka moich znajomych. Jaś ma zrośnięte paluszki prawej rączki i możliwe jest przywrócenie jej sprawności operacyjnie, ale to kosztuje. Dlatego poniżej przedstawiam list od Rodziców Jasia i mam nadzieję, że choć kilkoro z Was zdecyduje się ich wspomóc.

KONKURS! Szopka w kadrze

22 grudnia 2009 r.
Bożonarodzeniowy Konkurs portalu "Opoka"
Niemal 200 nagród czeka na laureatów i uczestników konkursu - "MMS-owa Szopka 2009", zorganizowanego przez katolicki portal www.opoka.org.pl i sieć komórkową "Plus". Nagroda główna to 2 bilety na dowolną pielgrzymkę zagraniczną, ufundowane przez bydgoskie biuro pielgrzymkowo-turystyczne "Arcus".

Warsztaty wydawniczo-dziennikarskie

17 listopada 2009 r.
Firma SPROG Romana Zygmunt i Parafia Zmartwychwstania Pańskiego Poznań-Wilda zapraszają na warsztaty wydawniczo-dziennikarskie dla osób zainteresowanych tworzeniem pism parafialnych. Warsztaty odbywają się w dwóch edycjach: dla początkujących (start 21.11.2009) i dla zaawansowanych (start 28.11.2009). Udział w warsztatach jest odpłatny.

Jarmark "misyjny" na Woli

19 października 2009 r.
Dnia 25 października, na zakończenie Tygodnia Misyjnego chcielibyśmy Państwa przenieść do Gruzji i pokazać, choć cząstkę bogatej kultury i tradycji tego kraju, poznać ze wspaniałymi ludźmi i zaprosić na film. Mamy coś dla duszy - i ciała - gruzińskie smakołyki i piękne rękodzieło, muzykę i tańce a dla dzieci malowanki i książeczki.

Ogłoszenia Parafialne w internecie

4 września 2009 r.
Serwis internetowy OgloszeniaParafialne.pl, zrzeszający wspólnotę katolicką wokół własnego duszpasterstwa otwiera się na parafie z całej Polski. Twórcy serwisu zapraszają księży z całej Polski do wprowadzania do serwisu informacji o swojej parafii.

Konkurs Fotograficzny "Kapliczka mojego dzieciństwa"

2 września 2009 r.
Stowarzyszenie świętego Izydora z Sewilli przy współpracy z wydawnictwami i mediami katolickimi ogłosiło II edycję Ogólnopolskiego Konkursu nt. "Kapliczka mojego dzieciństwa. Kapliczka na mojej drodze". Konkurs rozpoczął się 3 lipca br., natomiast prace należy przesyłać do 29 września 2009 r.

strefywiary.pl czyli katolicka strona życia

29.06.2009 r.
Zapraszamy Was do zapoznania się z niedawno otwartą stroną internetową: www.strefywiary.pl

Znajdują się na niej treści pogrupowane w następujące działy:

  • teksty: treści dla ludzi myślących

  • modlitwa: nie zawsze forma jest najważniejsza

  • nauczanie: o czym wiedzieć warto

  • homilie: cotygodniowy drogowskaz na drodze wiary

I Forum Prasy Parafialnej Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej

25 kwietnia 2009 r., KAI
W archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej istnieje ponad 50 gazetek, z czego w samej Warszawie ok. 30, w miejscowościach podwarszawskich - ok. 20.

Program I Forum Prasy Parafialnej Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej

23 kwietnia 2009 r.
I Forum Prasy Parafialnej Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej odbędzie się 25 kwietnia 2009 r. w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie (Koło), przy ul. Deotymy 41. Poniżej przedstawiamy program Forum.

Warsztaty dziennikarskie w Zwardoniu koło Żywca

7 kwietnia 2009
Zapraszamy na kolejne warsztaty dziennikarskie, które tym razem odbędą się na Żywiecczyźnie w dniach 23 - 26 kwietnia br. Warsztaty odbędą się w Zajeździe "Pod Kuźnią" w Zwardoniu; zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych z łazienkami. Do udziału w warsztatach zapraszamy wydawców, redaktorów i dziennikarzy prasy lokalnej.

Konkurs dziennikarski

7 kwietnia 2009
Zapraszamy do udziału w IX Konkursie Stowarzyszenia Prasy Lokalnej na najlepszą publikację prasową roku 2008 pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego, Piotra Florka.
Konkurs adresowany jest do dziennikarzy prasy lokalnej i sublokalnej z całej Polski. Tegoroczna edycja ma trochę zmieniony regulamin. Prace można zgłaszać tylko w czterech kategoriach: reportaż, felieton, wywiad, artykuł publicystyczny. Na zgłoszenia oczekujemy do 30 maja br.

Zaproszenie na I Forum Prasy Parafialnej Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Prasy Parafialnej i Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie zapraszają redaktorów prasy parafialnej na I Forum Prasy Parafialnej
Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej, które odbędzie się 25 kwietnia 2009 r. w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie (Koło), przy ul. Deotymy 41.

przekaż 1% podatku

25 marca 2009 r.
Drodzy Przyjaciele ChSON "Ognisko"
Zbliża się kolejny rok, kiedy każdy z pracujących ma możliwość podzielenia się swoim dochodem z organizacjami pożytku publicznego poprzez wpłacenie 1% należnego podatku. W ubiegłym roku 1/3 podatników w Polsce skorzystała z tej możliwości. Wiele osób wskazało nasze Stowarzyszenie, za co ponownie serdecznie dziękuje.

konkurs Vole Papale

Zostań papieskim reporterem - konkurs Volo Papale!

25 marca 2009 r.
Reportaż, prezentacja multimedialna, materiał filmowy lub dźwiękowy - to kategorie w jakich uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą zgłaszać prace do konkursu dziennikarskiego "Volo Papale" organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie w związku z I pielgrzymką Jana Pawła II do Polski w 1979 roku. Do wygrania notebook oraz cyfrowe aparaty fotograficzne.

Konkurs Lokal Press Photo

LOCAL PRESS PHOTO 2009

25 marca 2009 r.
Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki oraz Izba Wydawców Prasy zapraszają do udziału w IV edycji konkursu "Local Press Photo 2009", realizowanego pod patronatem Polskiej Agencji Prasowej i Związku Polskich Artystów Fotografików. Konkurs jest adresowany do fotoreporterów zatrudnionych w prasie lokalnej i parafialnej, wydawanej na terenie Polski lub współpracujących z nią. Zgłoszenia do konkursu należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia 2009.

Nowości wydawnicze

23 marca 2009 r.
W dziale aktualności pojawiła się nowa zakładka pt. "Nowości Wydawnicze" - będziemy w niej zamieszczać recenzje książek. Jako pierwsze prezentujemy cztery pozycje Instytutu Wydawniczego PAX.

marcowy numer Magazynu Familia

27 lutego 2009 r.
Ukazał się nowy, marcowy numer Magazynu Familia. Tematem tego numeru jest utrata dziecka nienarodzonego - o tym między innymi w artykule "Każdy ma prawo do pogrzebu".

Miłosierny Samarytanin 2008 roku

30.01.2009
Od sześciu lat Wolontariat św. Eliasza działający przy klasztorze OO. Karmelitów "na Piasku" w Krakowie, zwraca się z prośbą do społeczeństwa o pomoc w znalezieniu ludzi, którzy zasługują na tytuł "Miłosiernego Samarytanina".

Jubileusz miesięcznika "AVE"

24 stycznia w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na os. Bohaterów Września w Krakowie odbył się koncert świąteczno-noworoczny z okazji jubileuszu 50. wydania czasopisma AVE.

Magzyn Familia - zaproszenie do współpracy

1 grudnia 2008 r.
Na rynku wydawniczym pojawił sie nowy miesięcznik katolicki - MAGAZYN FAMILIA. Redakcja zgodziła się na udostępnienie wybranych tekstów do wykorzystania Redakcjom pism parafialnych. Wszystkie teksty będą udostępniane w dziale MATERIAŁY w folderze Magazyn Familia.