Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / ostatnio dodane

ostatnio dodane

Konkursie Edukacyjnym "Polacy beatyfikowani przez Jana Pawła II. Błogosławiony Edmund Bojanowski"

19 września 2011 r.

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym "Polacy beatyfikowani przez Jana Pawła II. Błogosławiony Edmund Bojanowski". Konkurs to atrakcyjny pomysł na historyczno-dziennikarski projekt edukacyjny dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjanych.

Warsztaty dziennikarskie w Ślesinie

23 sierpnia 2011 r.

Z wielką serdecznością zapraszamy na kolejne warsztaty dziennikarskie SPL, które tym razem odbędą się w Ślesinie (20 km od Konina) nad Jeziorem Ślesińskim w ośrodku Termy Ślesińskie sp. z o.o. w dniach 30 IX – 2 X br. W załączeniu przesyłam zaproszenie oraz kartę udziału.

przerwa wakacyjna

8 lipca 2011 r.

Ogłaszam nieformalną przerwę wakacyjną - w pilnych sprawach postaram się odpisywać, ale poza tym raczej nie planuję aktywności na stronie. Mam nadzieję, że po wakacjach - jak starszy syn pójdzie do przedszkola - będę w stanie wygospodarować więcej czasu dla serwisu.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Kurs redaktora lokalnej prasy parafialnej

5 maja 2011 r.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zaprasza na KURS REDAKTORA LOKALNEJ PRASY PARAFIALNEJ. Czas trwania maj-czerwiec 2011, termin składania podań - do 16 maja. W programie kursu:

  • organizacja pracy redakcji;
  • gatunki dziennikarskie połączone z warsztatami prasowymi;
  • źródła informacji dla dziennikarzy;
  • stylistyka i kultura języka;
  • skład komputerowy;
  • prawo prasowe i autorskie;
  • etyka zawodowa.

Wybieramy Miłosiernego Samarytanina Roku 2010

2 lutego 2011 r.

Rok 2011 przejdzie do historii jako rok wyniesienia na Ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II. Kościół oficjalnie potwierdzi to, w co już od wielu lat wierzyły i czuły w sercach miliony wierzących: że Jan Paweł II już za życia, a na pewno od chwili powrotu do domu Ojca był i jest Święty. Wielki Polak i Kapłan, Wielki Duszpasterz ludzkości, Apostoł i Prorok Miłosierdzia. Życie i posługa Papieża Polaka to przepiękny Hymn na cześć Miłosierdzia Bożego, a najpiękniejszym pomnikiem jakim możemy Go upamiętnić jest przybliżanie i przypominanie wszystkim jego nauki o Miłosierdziu, budowanie na co dzień „kultury miłości” i życie „nową wyobraźnią miłosierdzia”.

Biały Kamyk (Jawornik)

2 lutego 2011 r.

Pierwsza próba...

Nie pięć, ale 12 i pół roku już minęło od wydania pierwszego numeru B.K. w maju 1997r. Miał on wtedy 8 stron formatu A5 objętości i wydrukowano pewnie ze 100 egzemplarzy. W redakcji, a właściwie grupie założycielskiej znaleźli się ks. Jan Polak, oraz pp. Jan Świerczek, Wacław Szczotkowski, Waleria Antkiewicz (rysunki) oraz Marek Tomal (skład). Niestety, pomysł nie znalazł poparcia i kolejny numer ukazał się dopiero po... ponad siedmiu latach.

1% podatku dla Jasia

26 grudnia 2010 r.

Szanowni Państwo,

pragniemy poinformować że kilka tygodni temu otrzymaliśmy przelew z Urzędu Skarbowego ze środków zgromadzonych w ramach darowizn 1% podatku PIT na leczenie Jasia. Kwota, jaką dzięki Państwu zebraliśmy, wystarczyła na pokrycie kosztów pierwszej operacji, która miała miejsce w lutym mijającego roku. Jak większość z Państwa już wie, operacja Jasia przebiegła prawidłowo – wydzielony został kciuk i mały paluszek, dzięki czemu prawa rączka Jasia spełnia w tej chwili podstawowe funkcje.

Debaty Walentynkowe

10 stycznia 2011 r.

Dzisiejszy świat bardzo potrzebuje chrześcijańskiego świadectwa. Widać to także w obszarze wychowywania młodzieży do życia w rodzinie. W związku z tym kierujemy do Was zaproszenie i propozycję przyłączenia się do projektu pt. „DEBATY WALENTYNKOWE”.

Tysięczny użytkownik

21 listopada 2010 r.

Dzisiaj zarejestrował się na serwisie tysięczny użytkownik. Czy to dużo czy mało jak na serwis o takiej tematyce - sami zdecydujcie. Ja mam nadzieję, że odwiedzających stronę i zarejestrowanych będzie nadal przybywać.

Pozdrawiam Joanna Jakubowska - administrator.

Nowe pisma w Katalogu

11 października 2010 r.

Do KATALOGU PRASY zostały dodane nowe tytuły pism parafialnych

Nowe pisma w Katalogu

14 września 2010 r.

Do KATALOGU PRASY zostały dodane nowe tytuły pism parafialnych

Orędzie na 26.Światowe Dni Młodzieży 2011 w Madrycie

13 września 2010 r.

„Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze” – wokół tego hasła Papież Benedykt XVI napisał orędzie na XXVI Światowe Dni Młodzieży 2011, których międzynarodowe obchody odbędą się w dniach 16-21 sierpnia 2011 w Madrycie, poprzedzone kilkudniowym programem Dni w Diecezji na terenie całej Hiszpanii.

Orędzie zostało zaprezentowane przez Ojca Świętego 5 września podczas modlitwy Anioł Pański w Castel Gandolfo. Papież zachęcił do jego lektury słowami: Temat, który wybrałem dla tego orędzia nawiązuje do słów Listu do Kolosan apostoła Pawła: „Zapuśćcie korzenie w Chrystusie i na Nim się budujcie, umacniajcie się w wierze" (por. 2, 7).

32. Maraton Warszawski

13 września 2010 r.

26 września ulicami Warszawy, już po raz 32, pobiegną maratończycy. O godzinie 8.40 i 30 sekund rozpocznie się jedna z najbardziej widowiskowa rywalizacja w historii polskich biegów ulicznych - wyścig o Volvo S60. W rytm muzyki Chopina, wzdłuż najpięknieszych zabytków i dwóch brzegów Wisły - pobiegnie 4 tysiące zawodników. Podczas imprezy będzie pomagać ponad 800 wolontariuszy.

kurs dla redaktoróW lokalnej prasy parafialnej

24 sierpnia 2010 r.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Mediów w Toruniu zaprasza na kursy dla redaktorów lokalnej prasy parafialnej. Pierwszy odbędzie się w terminach 18-19. września i 2-3. października 2010 r. w gmachu Uczelni. Termin zgłoszeń: do 10 września, koszt uczestnictwa 300 zł.

Współczesna prasa katolicka w Polsce

19 sierpnia 2010 r.

Do działu Czytelnia została dodana praca licencjacka Joanny Czech pt. Współczesna prasa katolicka w Polsce, którą obroniła 7 lipca br. na Uniwersytecie Łódzkim. Praca omawia najważniejsze tytuły pism katolickich, a rozdział 3 poświęcony jest w całości prasie parafialnej i został w dużej mierze napisany na podstawie serwisu prasaparafialna.pl. Zapraszam do lektury. Przejdź do czytelni >>

Diecezjalny konkurs na gazetkę parafialną w Płocku

18 sierpnia 2010 r.

Przy okazji "przeszukiwania" internetu znalazłam informację, o konkursie na gazetkę parafialną w diecezji płockiej, która jeszcze nie jest zbyt stara więc podaję ją poniżej.

---------

Rozstrzygnięcie I Diecezjalnego Konkursu na Najciekawszą Gazetkę i Stronę WWW Parafii

W środę 9 czerwca 2010 r. w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku odbyło się rozstrzygnięcie I Diecezjalnego Konkursu na Najciekawszą Gazetkę Parafialną i Parafialną Stronę Internetową. Organizatorem konkursu był wydział duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Płocku i rzecznik prasowy diecezji płockiej, swoim patronatem konkurs objął biskup płocki Piotr Libera.

Uruchomienie Forum

11 sierpnia 2010 r.

Forum dyskusyjne w końcu ruszyło! Mam nadzieję, że teraz szybko się zapełni ciekawymi informacjami i dyskusjami. W tym czasie ja będę mogła się poświęcić macierzyństwu (zbliża mi się termin porodu drugiego dzieciątka). A jak maluszek mi pozwoli wrócę do administrowania stroną z nowym zapałem. Zachęcam do udzielania się na Forum. Może właśnie Ty znajdziesz tu pomoc jakiej potrzebujesz, a może będziesz mógł pomóc komuś innemu!

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator strony

Song of Songs Festival

4 czerwca 2010 r.

W sobotę 26 czerwca 2010 w Toruniu ruszy kolejny Song of Songs Festival. Będzie to trzynasta i zarazem ostatnia edycja tego największego Europie Środkowo-Wschodniej ekumenicznego festiwalu muzyki chrześcijańskiej.

Studia – wybór na całe życie

28 maja 2010 r.

Dla zainteresowanych studiami m.in. z zakresu dziennikarstwa zamieszczamy informację o Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Modernizacja serwisu

10 maja 2010 r.
Dzisiaj zakończyliśmy prace nad modernizacją serwisu. Polegała ona głównie na aktualizacji systemu CMS, na którym działa strona do najnowszej wersji. Mamy nadzieję, że teraz strona będzie działała lepiej i szybciej. Prosimy ewentualne błędy w działaniu zgłaszać na adres administratora jjakubowska@tomp.pl