strona główna / ostatnio dodane / Miłosierny Samarytanin 2008

Miłosierny Samarytanin 2008 roku

30.01.2009
Od sześciu lat Wolontariat św. Eliasza działający przy klasztorze OO. Karmelitów "na Piasku" w Krakowie, zwraca się z prośbą do społeczeństwa o pomoc w znalezieniu ludzi, którzy zasługują na tytuł "Miłosiernego Samarytanina".

Celem akcji jest propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, który zagadnieniu "Miłosiernego Samarytanina" poświęcił wiele uwagi (zob. Salvifici Doloris / O Zbawczym Cierpieniu rozdz. VII), jak również ukazanie ludzi szlachetnych, dla których pomoc drugiemu człowiekowi jest czymś naturalnym, wypływającym z potrzeby serca.. Pokazać i podziękować ludziom budującym na co dzień "kulturę miłości", o której tak często nauczał nasz Papież. Akcję honorowym patronatem objął J. Em. Ks. Kard. Stanisław Dziwisz.
Przez pięć lat zwracaliśmy się do mieszkańców Krakowa i Małopolski, jednak w ubiegłym roku zaczęły napływać zgłoszenia z innych regionów Polski. Dlatego z Waszą pomocą chcemy zaprosić do udziału w głosowaniu jak najszersze kręgi naszego społeczeństwa.

Głosowanie dotyczy dwóch kategorii:
I - pracownik służby zdrowia, który pomoc chorym i cierpiącym uważa za powołanie, daje z siebie więcej dobroci, entuzjazmu, zainteresowania chorym niż tego wymaga czyste wykonywanie zawodu;
II - osoby, które nie związane z żadną organizacją charytatywną, w życiu codziennym potrafią dostrzec potrzebującego i bezinteresownie niosą im pomoc.

Głosowanie trwa do 15 lutego 2009 r. a wręczenie prestiżowej statuetki i nadanie tytułu Miłosierny Samarytanin roku 2008 odbędzie się 5 marca br. w siedzibie Wolontariatu .

Głosy można oddać listownie na adres wolontariatu: Wolontariat św. Eliasza, ul. Karmelicka 19, 31-131 Kraków, telefonicznie w godzinach 10 -12 i 14-16 na nr 012 / 632 67 52, 012/632 11 73
Email: biuro@eliasz.org, s.wysocki@karmelici.pl (opiekun wolontariatu)
Głosując należy podać imię i nazwisko oraz kontakt telefoniczny osoby, którą uważamy za zasługującą na wyróżnienie. W zgłoszeniu pamiętamy o kilku słowach motywacji.

Za pomoc i współpracę serdecznie dziękujemy.
Z wyrazami szacunku.

o. Stanisław Wysocki