Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / czytelnia / prace naukowe / Emaus. Pismo Rady Duszpasterskiej Parafii św. Barbary w Łęcznej

Emaus. Pismo Rady Duszpasterskiej Parafii św. Barbary w Łęcznej

Marzena Olędzka
UKSW
Podyplomowe Studium Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, rok II

Wybranym tytułem prasowym, który chcę przedstawić w niniejszej pracy jest pismo parafialne ukazujące się w miejscu mojego zamieszkania tj. w parafii św. Barbary w Łęcznej. Jest to kwartalnik, który zaczął ukazywać się niemal równocześnie z organizacją nowej wspólnoty parafialnej w szybko rozwijającym się zagłębiu węglowym na Lubelszczyźnie. Łęczna, wraz z odkryciem złóż węgla w latach siedemdziesiątych w pobliskiej Bogdance, przeżyła bum demograficzny, z niewielkiej miejscowości urosła do 22 tysięcznego miasteczka. W tej sytuacji koniecznością stało się powołanie nowej wspólnoty parafialnej tj. parafii pw. św. Barbary (1989 r.). Parafia obecnie obejmuje opieką duszpasterską 12 tysięcy mieszkańców. Pismo Emaus oprócz roli formacyjnej i ewangelizacyjnej od początku miało też spełniać funkcję integrującą ludność, która napłynęła tu z całej Polski.

Załącznik nr 1

Jak powstawało pismo
Wywiad z Krystyną Sochach, redaktorem naczelnym kwartalnika Emaus
Kwiecień 2006
Rozmawiała Marzena Olędzka

Załącznik nr 2

A) Sonda wśród rodziców
B) Sonda wśród członków Rady Duszpasterskiej
C) Sonda we wspólnocie formacyjnej Legion Maryi
D) Sonda uliczna