Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.



strona główna / czytelnia / wszystkie artykuły / Osiemdziesiąty raz

Osiemdziesiąty raz

80. raz spotykamy się z Wami Kochani nasi Czytelnicy na łamach Głosu Ostrej Bramy.
To już tyle razy w minionych 9 latach, miałem zaszczyt rozmawiać z Wami kierując barką Głosu.

Przy jubileuszach często wraca się do historii. Pragnę serdecznie podziękować Wam za cenne uwagi, słowa wspierające tę naszą działalność, ktora jest probą realizacji wielokrotnych zachęt Naszego Drogiego Ojca - Sługi Bożego Jana Pawła II do włączania się świeckich, tak właśnie świeckich(!) w pracę ewangelizacyjną. Dziękuję wszystkim moim wspołpracownikom począwszy od Pani Joasi Szczepanowicz , ktora składała i wspołredagowała pierwszych 50 numerow i promowała nasze pismo nawet na antenie TV Krakow i na forum Ogolnopolskiego Stowarzyszenia Prasy Parafialnej, dzięki ktoremu mamy legitymacje dziennikarskie.

Dziękuję najwierniejszej Głosowi, przez całe te lata, autorce kilkudziesięciu artykułow, naszej Seniorce prowadzącej także bibliotekę parafialną - Pani Marii Jędo. Dziękuję księdzu Stanisławowi Płaszewskiemu za cykl Pijarskie Owoce Świętości, Panu Pawłowi Kremerowi za profesjonalny skład pisma przez ostatnie trzy lata w przyjaznym nam Wydawnictwie eSPe, Księżom Prowincjałom, ktorych kadencje przypadały w okresie wydawania pisma, Księdzu Proboszczowi Jackowi Raczkowi za sam pomysł, nadanie tytułu i opiekę nad Głosem, Księdzu Andrzejowi Tupkowi, ktory często ostatnio przejmuje inicjatywę redaktora i w tworczym sporze kształtuje obecny wizerunek naszego pisma jako Opiekun Kościelny redakcji, Pani Patrycji Bukowskiej za rubrykę Z życia Kościoła i wielu innym wspołpracownikom.

Zdajemy sobie sprawę z niedoskonałości, staramy się eliminować błędy, ale czasem chochlik bywa uparty, np. kiedy zamienił nagłowki Śluby z Pogrzeby i trzeba było opoźnić wydanie o tydzień, albo poprawiać ręcznie tysiąc dwieście razy matka na Matka Boża w jednym z wydań. Dwa numery wstecz wydrukowaliśmy pechowo rozkład jazdy, ktory w dniu wydania gazety zmieniono. Trzeba było z następnym numerem udostępnić aktualny. Dziękuję serdecznie tym anonimowym wspołpracownikom - ministrantom i ich rodzinom, składającym w soboty pisemko, czasem kaleczącym dłonie o ostre krawędzie papieru.

Dziękuję Wam za cierpliwość i wierność naszemu tytułowi. Prosimy Was Drodzy Czytelnicy o wyrozumiałość, dalszą wspołpracę w tworzeniu i kształtowaniu tego pisma, które ma być wedle pierwotnego zamysłu dziełem świeckich parafian we wspołpracy z Duszpasterzami, dziełem wszystkich, ktorzy zechcą społecznie pracować dla dobra wspolnoty parafialnej, mieszkańcow naszych osiedli i na chwałę Pana.

Szczęść nam wszystkim Boże!

Wasz redaktor Jacek

Głos Ostrej Bramy, nr 2(80)2006 Kraków