Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / czytelnia / historia / 10 lat "Pod Borem"

10-lecie parafialnej gazetki "Pod Borem"

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze od 10 lat ukazuje się parafialna gazetka Co słychać Pod Borem?. Pierwszy numer ukazał się w październiku 1993 r. na 15-lecie pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II...
Ks. Władysław Stępniak, NIEDZIELA - Edycja legnicka 47/2003

Były to zaledwie 4 strony, które zawierały m. in.: bieżące informacje z życia wspólnoty parafialnej, wywiad z dyrektor Szkoły Podstawowej w Czarnym Borze oraz życiorys św. Jadwigi Śląskiej, która jest patronką kościoła filialnego w Grzędach, obchodzącego wówczas uroczystość odpustową. Proboszcz ks. Władysław Stępniak wraz z grupą młodzieży postanowił wprowadzić ten nowoczesny środek ewangelizacji w życie parafialne. Pierwszy numer wydany został w nakładzie 150 egzemplarzy. W październiku br. ukazał się 121. numer naszej gazetki. Zbiegł się on z 25-rocznicą pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II i poświęcony był podsumowaniu ewangelizacyjnej działalności naszego Wielkiego Rodaka. Jubileuszowy numer na 12 stronach zawiera także wiele informacji z historii wsi Czarny Bór; stałą rubrykę - "Z życia wspólnoty parafialnej" zawierającą informacje o chrztach, ślubach i pogrzebach, sprawozdania z imprez organizowanych w tutejszych szkołach, apel do młodzieży "Nie róbta, co chceta" o kampanię przeciw uzależnieniom, wywiad z młodzieżowymi mistrzami miejscowego klubu sportowego w biatlonie. Ponadto znajdziemy tam zaproszenie do modlitwy różańcowej oraz życzenia dla chóru parafialnego "TE DEUM" z okazji przypadającego wkrótce święta patronki św. Cecylii. Jubileuszowy numer ukazał się w nakładzie 350 egzemplarzy. Ukazująca się systematycznie, co miesiąc, od 10 lat gazetka parafialna zawiera informacje o życiu codziennym naszej wspólnoty parafialnej, o organizowanych w parafii imprezach, o działalności wspólnot, np. Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, Rodziny Radia Maryja, Liturgicznej Służby Ołtarza, a zwłaszcza chlubie naszej parafii, czyli o chórze "TE DEUM". Gazetka jest też formą oddziaływania ewangelicznego. Na stronach naszego pisma ukazują się artykuły polemizujące z lansowaną w innych środkach masowego przekazu ideologią bezbożnictwa i liberalizmu etycznego. Redakcja współpracuje także z miejscowymi organami samorządu lokalnego oraz miejscowymi instytucjami mającymi wpływ na wychowanie dzieci i młodzieży, zwłaszcza ze Szkołą Podstawową i Gimnazjum. Promujemy także aktywne i pozytywne postawy naszych parafian. Od 7 lat redakcja organizuje plebiscyt na Czarnoborzanina Roku, który odbywa się w trzech kategoriach: dzieci, młodzieży i dorosłych. Tytuły te są przyznawane tym spośród parafian, którzy wyróżniają się aktywnością, promowaniem naszej miejscowości oraz przykładem postawy chrześcijańskiej. Ukazywanie się parafialnej gazetki systematycznie od 10 lat jest możliwe dzięki współpracy miejscowych parafian.
Z okazji ukazania się numeru jubileuszowego należą się podziękowania tym wszystkim, którzy angażowali się i nadal angażują się w to wielkie dzieło oddziaływania ewangelicznego.

Ks. Władysław Stępniak, NIEDZIELA - Edycja legnicka 47/2003