Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / archiwum wiadomości / sierpień 2005 r. / 13.08.2005 - Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi

13.08.2005 - Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi

Serdecznie zapraszamy Honorowych Dawców Krwi, działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża, medyczne służby krwi oraz wszystkich sympatyków honorowego krwiodawstwa do udziału wraz z rodzinami w Pielgrzymce Honorowych Dawców Krwi do Sanktuarium Matki Boskiej Uśmiechniętej w Pszowie, która odbędzie się w sobotę 13 sierpnia 2005 r.

Pszów - miasto południowo-zachodniej części województwa śląskiego, na Płaskowyżu Rybnickim. Jako jedna z najstarszych miejscowości na ziemi rybnicko-wodzisławskiej, od wieków jest znanym miejscem pątniczym, głównie na Górnym i Dolnym Śląsku, w Czechach, Morawach i na niektórych dawnych ziemiach niemieckich.

W Bazylice pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny znajduje się Cudowny Obraz Matki Boskiej Pszowskiej Uśmiechniętej, słynący z cudownych uzdrowień i łask. Jej tajemniczy uśmiech jest bardzo osobisty, zależy od stanu ducha modlącego się przed obrazem. Bazylikę otacza Mała Kalwaria Drogi Krzyżowej. Co roku Pszów odwiedza ponad 100 tys. pielgrzymów. Na południe od Bazyliki, na zalesionym wzgórzu, znajduje się Pszowska Kalwaria Drogi Krzyżowej z murowanymi kaplicami.

Data pielgrzymki nie jest przypadkowa: organizowana jest w nawiązaniu do uroczystości odpustowych parafii z okazji święta Wniebowzięcia NMP, a także w wigilię wspomnienia patrona Honorowych Dawców Krwi, Świętego Maksymiliana Marii Kolbe.
Planowany program pielgrzymki:
12.30 - Oficjalne powitanie Pielgrzymów
13.00 - Msza Św. Koncelebrowana /przewodnictwo J. E. Ks. Abp dr Damian Zimoń/
15.00 - odpustowa Droga Krzyżowa na Kalwarii Pszowskiej /możliwość uzyskania Odpustu/.

Sprawy organizacyjne
1. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia grup Pielgrzymów na adres: Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy KWK "Anna" w Pszowie, 44-370 Pszów, ul. Ks. P. Skwary 21.
W zgłoszeniu prosimy podać liczbę Pielgrzymów, rodzaj pojazdu, czy z grupą jest osoba duchowna, /kto?/, czy przewidziany jest Dar Ołtarza, /jaki?/.
2. W Pszowie dla Pielgrzymów zabezpieczone zostaną parkingi dla autokarów, samochodów osobowych i innych pojazdów.
3. Istnieje możliwość skorzystania z bazy noclegowej /radzimy wcześniejszą rezerwację/.
4. Informacja o bazie hotelowej:
- Hotel "Górnik", tel.: 0-32/4558957 lub 7291241. Pokoje z pełnym węzłem sanitarnym (1÷4 osobowe oraz apartamenty), w każdym telewizor. Ceny zróżnicowane od standardu pokoju (np. pokój 4-osobowy ok. 120 zł/dobę).
- Hotel Miejski - tel.: 0-32/7291861. W pokojach umywalki, natomiast prysznice i ubikacje wspólne. Cena za "1" - 29,96zł, za większe - 26,75 zł za osobo/dobę. Jeśli się skalkuluje 14 osobo/dób (np. 7 osób x 2 doby = 14 osobo/dób), to cena spada do 18,19 zł. Przy rezerwacjach zbiorowych ceny można negocjować. Dla dzieci możliwe przystawki.

Organizatorzy:
- Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy KWK "Anna" w Pszowie
- Śląska Okręgowa Rada Honorowego Krwiodawstwa w Katowicach

nadesłał: Adam Porwoł, adam.hdk@wp.pl