Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / 1% podatku dla Jasia

1% podatku dla Jasia

26 grudnia 2010 r.

Szanowni Państwo,

pragniemy poinformować że kilka tygodni temu otrzymaliśmy przelew z Urzędu Skarbowego ze środków zgromadzonych w ramach darowizn 1% podatku PIT na leczenie Jasia. Kwota, jaką dzięki Państwu zebraliśmy, wystarczyła na pokrycie kosztów pierwszej operacji, która miała miejsce w lutym mijającego roku. Jak większość z Państwa już wie, operacja Jasia przebiegła prawidłowo – wydzielony został kciuk i mały paluszek, dzięki czemu prawa rączka Jasia spełnia w tej chwili podstawowe funkcje.

Wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na ten cel (a było to ponad 300 osób), bardzo serdecznie dziękujemy i w ramach tego podziękowania przesyłamy wesołe zdjęcia Jasia pt. „człowiek z liściem na głowie” oraz „Jimi Hendrix”, na których widać efekty dotychczasowego leczenia.

Kolejna operacja zaplanowana jest na 7 marca 2011 r. i jej koszt to kolejne ok. 4 tys. euro, zatem już teraz prosimy o pamięć o Jasiu przy rocznych deklaracjach PIT za rok 2010. Dla przypomnienia przesyłam dane do deklaracji PIT:

- nazwa OPP: Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
- nr KRS fundacji: 0000037904;
- oraz w pozycji PIT "informacje uzupełniające-cel 1%" w drugim wierszu KONIECZNIE należy dopisać: Jan Radosław Korneluk, 9541.

Korzystając z okazji, życzmy wszystkim radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności i sukcesów w Nowym Roku.

Pozdrawiamy serdecznie,
Jaś (rok i 8 miesięcy), Michałek (3 miesiące), Marta i Radek