Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / katalog prasy / ŁAMIGŁÓWEK RELIGIJNY

ŁAMIGŁÓWEK RELIGIJNY

Wydawnictwo św. Macieja Apostoła
ul. Grabowa 30, 42-609 Tarnowskie Góry
maciejap@op.pl
brak danych
ogólnopolskie
ogólnopolskie
październik 1992
nie dotyczy
Edward Przebieracz
miesięcznik
A5
8-15 tys. egz.
1232-5503
"Łamigłówek Religijny" posiada zatwierdzenie, przez odpowiednie władze Kościoła Katolickiego, na materiał uzupełniający w katechizacji szkolnej i parafialnej dzieci i młodzieży. Uzyskał pozytywne opinie wielu autorytetów katechezy, np. ks. prof. dr hab. Władysława Kubika SJ Kraków. Ojciec Święty Jan Paweł II udzielił "Łamigłówkowi" swego błogosławieństwa i, wielokrotnie, duchowego wsparcia. Na 20 kolorowych stronach pisemka dzieci, młodzież i dorośli, publikują swoje religijne prace umysłowe, co jest nagradzane. Za rozwiązanie chociaż jednego z ok. 20 zadań umysłowych, dzieci i młodzież uczestniczą w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych. Oprócz zadań umysłowych czytelnicy mogą publikować własne rysunki, zdjęcia, prace literackie czy humor. W kąciku "W sercu" dzieci poznają się, korespondują ze sobą. Swoją stronę mają zarówno najmłodsi, jak też dorośli czytelnicy "ŁR". Do każdego numeru pisemka dołączony jest bezpłatny dodatek (obrazek, pocztówka, plakat itp.).
pismo ogólnopolskie
ukazujące się
w515 PL
informacje z redakcji
09.01.2006
06.04.2009