Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / e-booki / psychologia sukcesu / Psychologia sukcesu>> JAK ZDAĆ EGZAMIN?

Psychologia sukcesu>> JAK ZDAĆ EGZAMIN?

Jak zdać egzamin - okładka eboka

Wiedza to nie wszystko aby być w stanie zdać każdy egzamin i wie o tym każdy. Liczy się jeszcze 'to coś', dzięki czemu egzaminator będzie do nas odpowiednio nastawiony. Poznaj metody i sztuczki, aby bezstresowo zdawać każdy egzamin!
autor: Paweł Sygnowski

Poznaj metody i sztuczki, aby bezstresowo i zawsze pozytywnie zdać każdy egzamin!

Egzamin to nieodłączna część studenckiego życia i to w przeróżnej formie. Kolokwia, zaliczenia, no i właściwa sesja, to główne "atrakcje" studenckiego życia. Czy wiesz, że blisko 50% nowych studentów odpada w czasie pierwszej sesji?

Dlaczego? Czy dlatego, że po prostu nie wiedzą, nic się nie uczyli i są kompletnymi cymbałami ze zdawanego przedmiotu? Wcale nie. Dużą część tych niezdających uczyła się bardzo na egzamin. Dosłownie - dniami i nocami.

Odpowiedz brzmi: w samych zdających. W nich samych leży wina, gdyż to właśnie oni nie potrafią "sprzedać" wiedzy, którą posiadają, gdy nadchodzi egzamin.

Kto jeszcze chce się dowiedzieć w czym tkwi przyczyna niepowodzeń na egzaminach i jak ją zlikwidować?

Zdążyłeś na pewno zauważyć, że często jest tak, że osoba, która umie i wie mniej niż Ty, wchodzi na salę i zdaje lepiej niż Ty. Tla takich osób egzamin nie jest praktycznie stresujący. Dlaczego? Słyszałem wiele określeń: cwaniactwo, spryt, znajomości itd...

Czyżbyś nie był wystarczająco sprytny, żeby zdać jeden, głupi egzamin? Jeśli nie, to dlaczego zdarza Ci się - delikatnie mówiąc - oblewać egzaminy?

Jeśli chcesz zdać jakikolwiek egzamin, to musisz znać wszystkie chwyty i sposoby przetestowane na sali egzaminacyjnej przez całe pokolenia studentów. Jeśli ich jeszcze nie znasz, to gdzie masz szukać tej bezcennej wiedzy.

Kurs "Jak zdać egzamin" został stworzony właśnie po to, aby pokazać i nauczyć Cię sposobów i technik zdawania egzaminów. Został on napisany generalnie z przeznaczeniem dla studentów i omawia specyfikację właśnie "studenckich egzaminów" - jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać przekazaną w nim wiedzę, aby zdać inny egzamin.

Nie wystarczy umieć, trzeba jeszcze wiedzieć, jak tą wiedzę sprzedać. Dowiedz się jak zdać każdy egzamin!

W tej jedynej w swoim rodzaju publikacji elektronicznej znajdziesz informacje dotyczące:

  • zachowań ludzkich, kontra egzamin

  • najczęstszych przyczyn nie zdawania egzaminów

  • sposobów uczenia się na każdy egzamin

  • przygotowań na egzamin "pod" egzaminatora

  • systemu mistrzowskich powtórek

ZAMÓW JUŻ TERAZ

lub ściągnij darmowy fragment