Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.Regulamin

Regulamin korzystania z części zamkniętych Serwisu - zalecamy zapoznanie się z Regulaminem przed rejestracją.

1. Regulamin Serwisu PrasaParafialna.pl zwany dalej Regulaminem reguluje zasady korzystania z Serwisu przez zarejestrowanych Użytkowników, ich prawa i obowiązki.

2. Użytkownikiem Portalu może być każda osoba, która dokona rejestracji za pomocą formularza zamieszczonego na stronie Serwisu. Rejestracja następuje po podaniu wymaganych danych: login, hasło, adres e-mail, imię. Podanie dane uzupełniających: płeć, nazwisko, tytuł reprezentowanej redakcji, miejsce zamieszkania jest nieobowiązkowe i będzie używane przez autorów Serwisu w celu personalizacji oferty i w celach statystycznych.

3. Rejestracja w Serwisie nie jest możliwa bez akceptacji niniejszego Regulaminu.

4. Dane podane przez Użytkownika są gromadzone i przechowywane zgodnie z Polityką Prywatności Serwisu.

5. Dzięki rejestracji Użytkownik uzyskuje prawo dostępu do działu Materiały, który zawiera: artykuły, zdjęcia, grafiki.

 • Wszystkie materiały zamieszczone w dziale Materiały mogą zostać użyte do tworzenia pism parafialnych.

 • Wszystkie dzieła zamieszczone w dziale Materiały chronione są prawem autorskim.

 • Autor zamieszczając swoje dzieło w dziale Materiały wyraża zgodę na ich przedruk w niezmienionej postaci. Autor sam określa w jaki sposób ma być podpisany jego materiał. W celu uzyskania zgody na modyfikację materiału należy skontaktować się z Autorem na podany adres e-mail.

 • Autor może obwarować możliwość wykorzystania materiały innymi warunkami niż ww.

6. Każdy użytkownik może nadsyłać swoje materiały do zamieszczenia na Serwisie.

7. Redaktor Serwisu zastrzega sobie prawo do decydowaniu o zamieszczeniu nadesłanego materiału. Redaktor zastrzega sobie prawo wprowadzenia poprawek redakcyjnych do nadsyłanych materiałów o ile nie wpływa to na ich treść.

8. Autor zamieszczający materiały na Serwisie ma prawo do:

 • określenia zasad przedruku materiałów przez Użytkowników;

 • określenia podpisu jaki ma widnieć pod przedrukowywanym materiałem;

 • wglądu w poprawki dokonane przez Redaktora Serwisu przed opublikowaniem materiału;

 • wycofania materiału z Serwisu bez podania przyczyny.

9. Autor po wycofaniu swojego materiału z Serwisu nie ma prawa żądać jego zwrotu od Użytkowników, którzy już go pobrali.

10. Zablokowanie konta użytkownika może nastąpić:

 • jeśli użytkownik będzie wykorzystywał materiały pobrane z Serwisu niezgodnie z Regulaminem.

 • z przyczyn administracyjnych, gdy zachodzi uzasadnione podejrzenia celowego podania przy rejestracji błędnych lub nieprawdziwych danych

11. Właściciel Serwisu zastrzega sobie prawo do przesyłania na podany przez Użytkownika adres e-mail:

 • informacji dotyczących konta użytkownika;

 • informacji o zmianach na Serwisie;

 • informacji reklamowych od innych podmiotów bez udostępniania na zewnątrz adresów e-mail Użytkowników (nie więcej niż 1 wiadomość dziennie).

12. Właściciel zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie.