Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.



strona główna / o nas / napisali o nas / Prasa parafialna na www

Posłaniec Warmiński >> Prasa parafialna na www

Niedawno uruchomiono nową, poprawioną i uzupełnioną wersję serwisu www.prasaparafialna.pl

Znajdziemy tam m.in. dane dotyczące prasy parafialnej w Polsce, dokumenty na temat Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Prasy Parafialnej (OSPP) czy komunikaty dla i o Stowarzyszeniu Dziennikarzy Katolickich i Prasy Katolickiej (jak choćby o Dniu Skupienia 26 XI b.r. w Białych Błotach).

Zarejestrowani użytkownicy mogą zajrzeć do działu MATERIAŁY i go współtworzyć. Oni też, pocztą elektroniczną, będą otrzymywać sygnały o wszelkich zmianach na stronie "prasaparafialna.pl".

KATALOG PISM PARAFIALNYCH, zawierający ponad 800 tytułów, powstawał przez ostatnich 6 lat, więc niektóre notki mogą być nieaktualne, lecz i tak, jest to raczej jedyne takie zestawienie w Polsce.

Dział AKTUALNOŚCI służyć ma wymianie informacji o nowościach wydawniczych i regionalnych wydarzeniach kulturalnych. Nadsyłane przez użytkowników serwisu - przeznaczone są dla każdego zainteresowanego.

Serwis posiada także CZYTELNIĘ i LINKOWNIĘ.

Współpraca, nie naruszająca regulaminu serwisu, może objąć na przykład - jak czytamy w dziale KONTAKT - autorów tekstów, grafik i fotografii, którzy chcieliby swoje prace pokazać na łamach pism parafialnych; wydawnictwa, które pragną z informacją o swoich pozycjach dotrzeć do szerokiego grona czytelników.

Wszelką korespondencję należy przesyłać na adres jjakubowska@prasaparafialna.pl

Iwona Lipka

POSŁANIEC WARMIŃSKI Dwutygodnik Katolicki, 27 XI 2005, rocznik 24, nr 21, na s. 4.