Podgląd wiadomości

Autor Temat

Marian Kurtycz

Piątek 22 Październik 2010 3:43:28 pm

MK

O historii powstawania gazetki parafialnej "Antoni" napisałem przed chwilą na Forum w dziale "numer ISSN" więc nie będę się powtarzał. Przypomnę tylko, że gdy
zaczęliśmy ją wydawać w 1998 r. to po pierwsze byliśmy „całkiem zieloni”. Pierwsze dwa numery to były 2 strony A4. Nie wiedzieliśmy czy to całe nasze „wydawanie” się utrzyma. Historia powstawania gazety jest opisana na Pani portalu w dziale „Historie własne gazetek”. Wydawcą „teoretycznie” jest parafia, ale to my ją we dwójkę piszemy, redagujemy, składamy ją na własnym komputerze, załatwiamy jej druk, rozprowadzamy w kościele. Wszystko oczywiście za zgodą proboszczów, (bo w międzyczasie nastąpiła ich zmiana). Gazeta utrzymuje się z ofiar wiernych i ma się dobrze.

Kilka dni temu w artykule Prawne aspekty działalności wydawniczej (I Krakowskie Forum Prasy Parafialnej - 2000 r.) na Pani portalu przeczytałem, że wydawca ma obowiązek zarejestrowania pisma w sądzie (pod pewnymi warunkami), i że sąd może się na to nie zgodzić jeśli to pismo jest już wydawane.
Mam wobec tego dwa pytania:
Czy gazeta parafialna w stopce której jest informacja, że jest „przeznaczona do użytku wewnętrznego” też musi się o taką rejestrację ubiegać?
Gazeta jest wydawana systematycznie już od 13 lat. Czy więc musimy ją zarejestrować i czy mamy na to jakąkolwiek szansę?
Z panem Bogiem.
Czekam na odpowiedź. MK.