strona główna / aktualności / Wydarzenia / XI Koncert Chwały - Lublin 30 maja 2013 r.

XI Koncert Chwały - Lublin 30 maja 2013 r.

6 maja 2013 r.
Już po raz kolejny, w centrum Lublina, będzie miał miejsce XI KONCERT CHWAŁY.
Tegoroczna edycja koncertu, zatytułowana „Z WIARĄ PRZEZ ŻYCIE”, odbędzie się tradycyjnie w wieczór Bożego Ciała w czwartek 30 maja 2013. Koncert Chwały w Lublinie, który przez dziesięć lat stał się miejscem do spotkania ludzi, którzy szukają żywej przyjaźni z Bogiem oraz przestrzeni do uwielbiania Go, w każdej swej edycji szuka nowego hasła i kierunku. W tym roku, który został ogłoszony w Kościele jako Rok Wiary, pragniemy przez świadectwo, muzykę i osobiste doświadczenie mówić o wierze, jako łasce, przez którą, mamy pewność, fundament i siłę do życia.

Głównym gościem koncertu będzie Monika Kuszyńska – niezwykła postać na polskiej scenie muzycznej, była wokalistka zespołu Varius Manx. Od kilku lat daje niezwykle świadectwo zwycięstwa nad osobistą słabością i ciężką chorobą, przez heroiczną walkę po dramatycznym wypadku samochodowym oraz dając przykład niezwykłej mocy i pogody ducha.

Muzyczny fundament koncertu stanowi przez całą dekadę chór i zespół Gospel Rain. Producentem muzycznym koncertu jest Grzegorz Głuch, a reżyserem wydarzenia jest Marcin Wąsowski. Koncert poprowadzi Małgorzata Siennicka, znana lubelska dziennikarka telewizyjna, wydawca i prezenterka.

Nowością tegorocznego koncertu będzie modlitwa flagami oraz warsztaty przygotowujące do tej formy modlitwy, które będą odbywać się przed koncertem. Poprowadzi je Iwona Dreger, która między innymi przygotowała posługę w czasie nagrania płyt chóru TGD.

Specyfikę koncertu tworzyć będzie, jak co roku, energetyczna muzyka, łącząca w odważnych aranżacjach wpływy gospel, prasie&worship, hip-hopu czy brzmień gitarowych. Na scenie śpiewać będzie równocześnie 150 chórzystów, w tym ponad stuosobowy, Chór dla Jezusa, stworzony specjalnie na tę okazję, a którego członkowie podczas ćwiczeń warsztatowych przygotowują ambitny, wielogłosowy repertuar. W Koncercie pojawi się sporo nowości, zarówno zupełnie nowych pieśni, jak i adaptacji znanych już pieśni i piosenek w całkowicie nowatorskiej odsłonie. Finałem koncertu będzie zupełnie nowa piosenka pod tytułem „WIARY-GODNI” w której wystąpią wszyscy wykonawcy koncertu.

Nasze przedsięwzięcie nie jest jednym z wielu koncertów czy festiwali, nie jest formą kolejnej muzycznej prezentacji, ale żywą wspólnotową modlitwą o doświadczenie Bożej mocy. Dlatego finał uwielbienia odbywać się będzie wokół Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Patronem honorowym oraz gościem koncertu będzie Ks. Arcybiskup Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski, który skieruje do zebranych swoje przesłanie. Wszystkie edycje koncertu odbyły się dzięki niepożytej energii lubelskiego duszpasterza Ks. Mirosław Ładniaka, który był i jest inicjatorem i dyrektorem wszystkich koncertów.

Lubelski Koncert Chwały, którego idea organizacji sięga roku 2003, jest obecnie jedną z największych plenerowych imprez o charakterze ewangelizacyjnym, jakie się odbywają obecnie w Polsce. Co rok wspólnie z nami wydarzenie przeżywa ponad DZIESIĘĆ tysięcy ludzi oraz znacznie więcej słuchaczy za pośrednictwem radia i transmisji internetowej! W tym roku – jak przystało na jubileusz – niemal 180 osób będzie stanowić jednocześnie na scenie ogromne grono wykonawców. Kilkudziesięciometrowa scena, która pojawi się w centrum miasta, będzie miejscem łączącym muzykę, teatr i świadectwo, ale przede wszystkim ma być osią zgromadzenia i spotkania społeczności ludzi chcących tego dnia śpiewać, tańczyć i radować się.

Organizatorami koncertu są: Archidiecezjalny Dom Rekolekcyjny na Podwalu oraz Stowarzyszenie Artystyczne „GR”

Zapraszamy do udziału w koncercie, a także do jego do jego wsparcia.

www.koncertchwaly.lublin.pl