strona główna / aktualności / Wydarzenia / Kampania "Świat się zmienia - śmiecenie odpada"

Kampania "Świat się zmienia - śmiecenie odpada"

15 maja 2012 r.

Na prośbę autorów akcji informujemy, iż w miesiącach maj – wrzesień 2012 r. odbędzie się cykl warsztatów edukacyjnych skierowanych do księży, proboszczów i rad parafialnych parafii Dolnego Śląska. Parafią także zostaną przekazane materiały informacyjne o kampanii do powieszenia na tablicach ogłoszeń parafii.

Zaplanowano przeprowadzenie 6 warsztatów edukacyjnych, które będą się odbywały na spotkaniach organizacyjnych przeznaczonych dla parafii realizowanych w ramach bieżących działań diecezji w okresie od maja do września 2012. Dzięki pomocy dolnośląskich diecezji komplety materiałów wydane w ramach kampanii dotrą do wszystkich parafii Dolnego Śląska

Warsztaty są bardzo istotnym elementem Kampanii ze względu na fakt, iż proboszczowie, księża, rady parafialne i parafie poprzez bezpośredni kontakt z wiernymi
i odnoszenie się do ważnych wartości mają znaczny wpływ na postawy wielu Polaków. Poprzez wykorzystanie tego kanału przekazu ważne informacje dotrą do grupy mieszkańców wsi, osób starszych, które są często wykluczone informacyjnie.

Cykl warsztatów jest jednym z elementów Dolnośląskiej kampanii informacyjno-edukacyjna- pn. „Świat się zmienia – śmiecenie odpada”, finansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, której realizatorem jest konsorcjum w składzie: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej S.A., Fundacja Ekorozwoju i Fundacja Ekologiczna "Zielona Akcja".

w gminach.

Szczegółowe informacje o kampanii i prowadzonych działaniach można uzyskać na stronie internetowej www.smiecenieodpada.pl oraz www.edukacjaodpadowa.pl

Osoby do kontaktu w sprawie warsztatów edukacyjnych są